Galeria Solna
Galeria Solna

8 maja 2013 roku zostanie otwarta Galeria Solna w Inowrocławiu. Uroczystości związane z uruchomieniem obiektu potrwają 5 dni do 12 maja. Galeria Solna to pierwsze nowoczesne centrum handlowo-usługowe w Inowrocławiu. Na powierzchni ponad 30 tys. mkw. znajduje się blisko 100 sklepów oraz punktów usługowych. Wsród najemców galerii są sklepy m.in.: Avans, Tesco, New Yorker, Takko, Nomi, Mohito, Reserved, Home&You, CCC, Butik, Empik oraz Smyk. Do dyspozycji klientów oddany został parking na 1 tys. miejsc.

Zasięgiem oddziaływania Galeria Solna obejmie ponad 200 tysięcy mieszkańców miasta oraz okolicznych miejscowości usytuowanych wokół Inowrocławia.

Inwestorem centrum jest spółka ACE 1 utworzona przez należącą do Acteeum Group firmę ACTEEUM Central Europe oraz spółkę Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek, prezes CCC S.A.

ACTEEUM Central Europe sp. z o.o. należy do Acteeum Group – firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami od 2006 roku. W Polsce spółka jest obecna jako współinwestor budowy Galerii Solnej w Inowrocławiu oraz odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu.

Spółka Libra Project powstała na początku 2008 r. Firma działa, jako agent przy najmie obiektów handlowych oraz jest firmą deweloperską specjalizującą się w kompleksowej realizacji wielofunkcyjnych inwestycji, głównie obiektów handlowo-rozrywkowych.