Sygma Bank
Sygma Bank

Sygma Bank w maju 2013 roku uruchomił pierwszą samodzielną placówkę bankową. Kolejne powstaną jeszcze w pierwszym półroczu 2013 roku.

Nowy lokal uruchomiono w Toruniu przy ulicy handlowej, ale przedstawiciele firmy zapowiadają, że kolejne będą otwierane także w centrach i galeriach handlowych, w prestiżowych miejscach, znanych i licznie odwiedzanych przez mieszkańców i przyjezdnych.

– Samodzielne placówki to nowość w strategii firmy, która swoją działalność opierała do tej pory na współpracy z sieciami handlowymi oraz małymi i średnimi sklepami. Jest to pierwszy krok zapowiadający dalszą ekspansję. W planach jest otwarcie jeszcze kilku nowych lokali do końca tego półrocza. Nowe placówki będą otwierane przede wszystkim w mniejszych miastach – poinformowali redakcję Retailnet przedstawiciele Sygma Bank.

Strategia zakłada otwieranie nowych placówek w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego. – Są to oprócz ulic także najczęściej odwiedzane centra i galerie handlowe. Postawimy głównie na miasta od 100 do 200 tys. mieszkańców – dodają przedstawiciele firmy.

Placówki Sygma Banku wzmocnią sieć dystrybucji produktów finansowych.

– Wbrew niektórym głosom z rynku uważamy, że fizyczna obecność  w miastach, w których mamy sporą grupę klientów, ma sens. Dlatego zdecydowaliśmy się otworzyć placówkę Sygma Banku w Toruniu. Nie zdradzając zbyt wielu szczegółów chcę powiedzieć, że to pierwszy krok i planujemy kolejne otwarcia – powiedział Krzysztof Komosa, Zarządzający Sprzedażą w Sygma Banku.

Historia Sygma Banku zaczyna się w 1999 r., kiedy działalność w Polsce rozpoczęła firma Finplus SA, specjalizująca się w kredytach konsumenckich. W 2004 r. Finplus SA podjęła decyzję o rozpoczęciu działalności w Polsce jako oddział francuskiego Sygma Banque Societe Anonyme Sygma Bank). Sygma Bank należy w całości do Grupy LaSer i świadczy w jej ramach usługi finansowe. Z kolei współwłaścicielami Grupy LaSer są Galeries Lafayette (50 proc. udziałów) i BNP Paribas Personal Finance ( 50 proc. udziałów).