CH M1 Czeladź

Aareal Bank AG udzielił kredyt w wysokości 650 mln euro dla konsorcjum firm składających się z Apollo Rida, AREA Property Partners i AXA Group na refinansowanie portfela nieruchomości handlowych w Polsce. Kredyt został przyznany wspólnie z Helaba, Deutsche Pfandbriefbank AG, Frankfurter Hypothekenbank AG, Bank Zachodni WBK SA (członek Grupy Santander) i Bank Pekao SA.

Portfel nieruchomości obejmuje 28 obiektów w całej Polsce, w tym centra handlowe, parki handlowe i hipermarkety o łącznej powierzchni najmu netto prawie 708 tys. metrów kwadratowych. Głównymi najemcami nieruchomości są sieci handlowe należące do Metro AG. Wartość rynkowa całego portfela wynosi około 1,2 mld euro.

Transakcja jest uznawana za największa operację finansową w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) w ciągu ostatnich kilku lat. – Cieszymy się, że wspólnie z partnerami udało nam się zrealizować tę transakcje. Było to możliwe dzięki doskonałej współpracy wszystkich podmiotów – powiedział Karl Wilson, General Manager Central & Eastern Europe z Aareal Bank AG.

Aareal Bank AG jako agent konsorcjum i agent zabezpieczeń przekazał 250 mln euro, Helaba i Deutsche Pfandbriefbank po 100 mln euro każdy, a pozostałe trzy banki mniejsze kwoty.