Sukcesja
Sukcesja

Dwie kolejne firmy dołączyły do grona najemców Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi, którego inwestorem jest Fabryka Biznesu. To Mount Blanc sp. z o.o., właściciel popularnej sieci pijalni czekolady i kawy, oraz Cefarm Warszawa S.A., znany dystrybutor farmaceutyków.

Pierwsza w Łodzi Pijalnia Czekolady i Kawy Mount Blanc (118 mkw. powierzchni) wzbogaci ofertę na parterze galerii handlowej Sukcesji. Marka jest obecna na polskim rynku od 2006 roku, przede wszystkim w dobrze prosperujących centrach handlowych, a także przy głównych ulicach dużych miast, promenadach i w rynkach. Jej lokale słyną z oryginalnej, belgijskiej czekolady, serwowanej na wiele sposobów.

– Do tej pory mieszkańcy Łodzi nie mieli możliwości poznania naszych produktów, ponieważ najbliższa Pijalnia Czekolady i Kawy Mount Blanc znajduje w Warszawie – mówi Michał Piasecki, pełnomocnik zarządu Mount Blanc. – Zależało nam na znalezieniu ciekawej lokalizacji w środkowej Polsce, która jednocześnie spełniałaby nasze kryteria, a „Sukcesja” to centrum handlowo-rozrywkowe odpowiadające obecnie panującym trendom. Miejsce, w którym będzie można nie tylko zrobić zakupy i napić się dobrej kawy, ale także spędzić czas – w kinie czy na siłowni. Takich właśnie miejsc poszukujemy dla naszych lokali, wiec gdy tylko pojawiła się możliwość otwarcia pijalni w Sukcesji, podjęliśmy taką decyzję – dodaje Michał Piasecki.

Apteka o powierzchni 160 mkw. również zostanie usytuowana na parterze. Cefarm Warszawa SA należy do Grupy Kapitałowej Farmacol SA, wiodącego dystrybutora farmaceutycznego w Polsce, notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Komercjalizację Sukcesji prowadzą zespoły Savills i Fabryki Biznesu. Wśród najemców są m.in.: Helios S.A., Rossmann, LPP SA (salony Reserved, Mohito, Cropp, House i Sinsay), Pure Health & Fitness, LPP TEX SA (sklep Home & You), Top Secret, a także Lodziarnie Firmowe Grycan, firma Ania Kruk i Cukiernia Sowa. Zaawansowane są negocjacje z kolejnymi sieciami handlowymi.

Na placu budowy trwają intensywne prace. Do końca maja będzie gotowa ława fundamentowa, w następnych miesiącach mają powstać ściany i stropy poszczególnych kondygnacji, w grudniu obiekt znajdzie się pod dachem, a na sezon zimowy 2013/2014 zaplanowane są prace wewnątrz. Kompleks zostanie oddany do użytku jesienią przyszłego roku.

Sukcesja będzie pierwszym w regionie w pełni zielonym obiektem, budowanym i funkcjonującym według najnowszych standardów międzynarodowego certyfikatu BREEAM.

Ma być miejscem nie tylko robienia zakupów, ale przede wszystkim spędzania wolnego czasu, dlatego – oprócz galerii handlowej (około 170 sklepów i punktów usługowych) – znajdzie się w niej duża strefa rozrywkowo-rekreacyjna (9-salowe kino, jeden z największych w kraju klubów Pure Jatomi Fitness z 300-metrowym tarasem zewnętrznym, park rozrywki, ścianka wspinaczkowa i plac zabaw z możliwością zostawienia dzieci po opieką). Dwupoziomowy parking pomieści ponad 1000 aut. Przewidziane są liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Powierzchnia użytkowa wyniesie powyżej 120 tys. mkw., najmu około 51 tys. mkw., a terenu 3,2 ha. Strefę zasięgu zamieszkuje około 900 tys. osób.

Kompleks powstaje przy al. Politechniki 5, blisko ścisłego centrum miasta i drogi krajowej nr 1, nieopodal kampusu Politechniki Łódzkiej, Międzynarodowych Targów Łódzkich oraz nowego osiedla mieszkaniowego. To jeden z najdynamiczniej rozwijających się rejonów miasta, który przekształca się w nowe centrum Łodzi.