Salon Matras
Salon Matras

9 maja 2013 został otwarty najnowszy salon Matrasa w Warszawie. Łącznie w maju Matras otworzy 8 salonów, z czego 3 to salony po kapitalnym remoncie, a 5 to nowe księgarnie.

Nowo otwarty Matras przy Al. Solidarności ma powierzchnię ok. 230 metrów. W ofercie księgarni znajduje się literatura piękna, dział książek dla dzieci, książki historyczne, biografie, książki hobbystyczne i poradniki.

Warszawski salon to jedna z 8 księgarni, które zostaną otwarte jeszcze w maju.

– Otwieramy aż 8 salonów, w tym 5 nowych: Warszawa, Inowrocław, Bydgoszcz, Wrocław, Kraków  i 3 po kapitalnym remoncie: Świdnica, Radom, Świecie. 3 z nich to lokale przy ulicy, a aż 5 mieści się w centrach handlowych. Sieć cały czas się rozrasta, a kolejne salony zmieniają wizerunek. Na jesieni planujemy następne otwarcia w większej ilości – mówi Mariusz Rutowicz, prezes Matrasa.

W 2013 roku Matras planuje otwarcie od 20 do 30 nowych salonów. Obecnie w sieci Matras znajduje się około 160 salonów zlokalizowanych na terenie całego kraju zarówno w centrach i galeriach handlowych, jak i przy ulicach w centrach miast oraz w okolicach dworców.

Matras SA zajmuje się dystrybucją książek na polskim rynku. W swoich księgarniach Matras oferuje ponad 130 tys. tytułów i kilka milionów egzemplarzy książek od literatury pięknej, poprzez biografie, aż po książki dla dzieci. Księgarnie Matras znajdują się w ponad 70 miejscowościach, w całej Polsce.

W zależności od swojej powierzchni księgarnie Matras oferują od 5 tys. do 50 tys. tytułów. Tytuły, niedostępne na półce w danym momencie, można zamówić u księgarzy Matrasa lub na stronie www.matras.pl. Matras współpracuje na stałe ze 120 księgarniami niezależnymi, zaopatruje około 100 bibliotek oraz dostarcza książki do 1,5 tys. księgarń i 1,9 tys. innych odbiorców (szkoły, instytucje publiczne, firmy).  Współpracuje też z ok. 1500 wydawcami.