Kolekcja Wojas

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte przez grupę kapitałową Wojas SA w kwietniu 2013 roku wyniosły ponad 16,2 mln zł i były wyższe o 8,7 proc. od osiągniętych w kwietniu 2012 roku.

W okresie styczeń – kwiecień 2013 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniosła 52,1 mln zł i była wyższa o 7,7 proc. od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w kanale detalicznym w kwietniu 2013 roku wyniosły ponad 14 mln zł i były wyższe o 10,5 proc. od osiągniętych w kwietniu 2012 roku.

W 2013 roku spółka obuwnicza Wojas planuje uruchomić około 10 nowych salonów w polskich galeriach i centrach handlowych. Ostatnio uruchomiono sklep sieci w Galerii Solnej w Inowrocławiu. Wnętrze otwieranych salonów zostało zaprojektowane przez firmę Schwitzke Górski sp. z o.o.

Firma Wojas została założona w 1990 roku. Obecnie detaliczna sieć sprzedaży liczy ponad 130 sklepów w Polsce, oraz za granicą m.in.: na Słowacji, Ukrainie i na Białorusi. Spółka prowadzi również sprzedaż produktów w sklepie internetowym.

Wojas zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w 2008 roku. Pozyskane na rynku pieniądze spółka przeznaczyła na rozwój sieci sprzedaży. W efekcie w ciągu kilku lat liczba salonów Wojas niemal się podwoiła.