Klinika weterynarii
Klinika weterynarii

Firma SmartVet, która posiada sieć klinik weterynaryjnych w Niemczech, planuje ekspansję w naszym kraju. Firma zadebiutowała w Polsce w katowickim centrum handlowym Silesia City Center. Placówki firmy mają powstawać wyłącznie w centrach handlowych w największych miastach naszego kraju.

– Docelowo planujemy w Polsce otworzyć sieć taką samą jak w Niemczech, czyli co najmniej 20 klinik weterynaryjnych w galeriach handlowych. Zależy nam na obecności w obiektach handlowych, w których już działają sklepy zoologiczne. Klinika ma być naturalnym uzupełnieniem usług skierowanych do posiadaczy zwierzaków – mówi w rozmowie z Retailnet Zygmunt Smykalla, przedstawiciel SmartVet na Polskę.

Firma chce zrealizować plany ekspansji w Polsce w najbliższych latach. W tym roku poza debiutem w naszym kraju, planowane jest także otwarcie pierwszej kliniki w Austrii pod logo SmartVet.

– Pierwsza placówka SmartVet pełni rolę kliniki pilotażowej, bo dzięki niej chcemy ocenić zainteresowanie naszą ofertą. W Polsce przede wszystkim przyglądamy się centrom handlowym w Warszawie, na Śląsku, w Poznaniu, w Łodzi, w Rzeszowie i w Trójmieście. Nasze placówki mierzą od 70 do 270 mkw. zależnie od wielkości obiektu – dodaje Zygmunt Smykalla.

Firma SmartVet planuje otworzyć w Polsce kilka klinik w oparciu o system franczyzowy. Koszt otwarcia placówki zależnie od wielkości wiąże się z wydatkiem od 250 tys. zł do 1 mln. zł.

W SmartVet w Silesia City Center ulokowane zostały gabinety lekarskie, dwie sale operacyjne, laboratorium, SPA i hotel dla zwierząt. Firma oferuje światowej klasy ambulans medyczny, wyposażony między innymi w aparat RTG, ultrasonograf oraz sprzęt służący do monitorowania czynności życiowych.

Sale operacyjne są wyposażone w sprzęt specjalnie sprowadzony z Włoch, Niemiec i Japonii, videoskop w każdym gabinecie, indywidualnie dla komfortu pacjentów sterowane ogrzewanie pomieszczeń, światowej klasy ambulans medyczny oraz telewizory w poczekalni.

Niemiecka sieć SmartVet to największa sieć klinik weterynaryjnych w Europie. Firma posiada obecnie w Niemczech ponad 20 placówek. Pierwsza klinika została otwarta w Berlinie w 2006 roku. Założycielem SmartVet jest lekarz weterynarii Olaf Thamm, który specjalizuje się w leczeniu zwierząt egzotycznych.

W samej stolicy Niemiec funkcjonują 4 placówki firmy. SmartVet działa m.in. w: Bremie, Füssen, Gelsenkirchen, Hanowerze, Hamburgu (3 kliniki), Mannheim, Monachium (2 kliniki), Nürnberg, Pinneberg i w Wiesbaden.

Firma prowadzi już także rozmowy na temat otwarcia klinik w Rosji.