Tomasz Szewczyk, dyrektor zarządzający Acteeum Central Europe
Tomasz Szewczyk, dyrektor zarządzający Acteeum Central Europe

Galeria Solna, pierwsze nowoczesne centrum handlowo-usługowe w Inowrocławiu, została otwarta w środę, 8 maja 2013. Stopień komercjalizacji obiektu wynosi 98 proc. Inwestorem centrum  jest  spółka ACE 1 utworzona przez należącą do Acteeum Group firmę ACTEEUM Central Europe oraz spółkę Libra Project.

– Jesteśmy bardzo dumni z faktu, iż wybudowaliśmy galerię w ciągu zalewnie jedenastu miesięcy i pozyskaliśmy najlepszych najemców, których oferta usatysfakcjonuje mieszkańców regionu. Zdobyliśmy dla Galerii Solnej certyfikat BREAM, który świadczy o energooszczędności i proekologicznych rozwiązaniach w budynku. Przyjazna architektura galerii nawiązująca do znanej i lubianej w Inowrocławiu Tężni Solankowej, ścieżki rowerowe, udogodnienia dla niepełnosprawnych klientów sprawią, że Galeria Solna będzie idealnym miejscem do spędzania wolnego czasu i zakupów – powiedział Tomasz Szewczyk, prezes zarządu spółki ACE1 .

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia Galerii Solnej. Galeria to miejsce nie tylko  zakupów, ale to także miejsce spotkań towarzyskich, biznesowych. Naszym celem jest wykreowanie wizerunku centrum jako miejsca, w którym warto bywać i warto kupować. Okazje i niespodzianki na stałe wpisują się w kalendarz działań – dodał Gregory Perus, dyrektor Galerii Solnej.

31 tys. mkw powierzchni, blisko 100 sklepów i punktów usługowych oraz 1000 miejsc parkingowych zostało oddanych do dyspozycji Klientów, mieszkańców miasta Inowrocławia i okolicznych miejscowości. Galeria została wynajęta w 98 proc. a wśród najemców obiektu znajdują  się znane polskie oraz  światowe marki sieciowe takie jak: H&M, Reserved, New Yorker, Stradivarius, Bershka, Takko, Carry, Mohito, House, Reporter, Apart, Empik, Smyk, Martes Sport, Butik czy  Rossmann. W ofercie znajdują się także salon sieci Avans oraz sklepy z wyposażeniem wnętrz Home&You, Weiss meble oraz Atrax. Smakami kuszą: lodziarnia Grycan, restauracja Róże, Fiołki i Aniołki oraz  bar Nasz Naleśnik. Z punktów usługowych odwiedzić można m.in. Orange, Optyk Studio i Pralnię Ekologiczną. Strategicznymi najemcami galerii są operator spożywczym hipermarket Tesco oraz market budowlany Nomi. Do dyspozycji klientów oddany został parking na 1 tys. miejsc. Zarządcą obiektu jest firma DTZ.

ACTEEUM Central Europe sp. z o.o. należy do Acteeum Group – firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami od 2006 roku. W Polsce spółka jest obecna jako współinwestor budowy Galerii Solnej w Inowrocławiu oraz odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu.

Spółka Libra Project powstała na początku 2008 r. Firma działa, jako agent przy najmie obiektów handlowych oraz jest firmą deweloperską specjalizującą się w kompleksowej realizacji wielofunkcyjnych inwestycji, głównie obiektów handlowo-rozrywkowych.