Spółka Castorama przekształca należące do niej sklepy Brico Depot działające na terenie Polski. W miejscu dotychczasowego Brico Depot w Skarżysku Kamiennej dnia 22 maja 2013 roku rozpocznie działalność nowy sklep Castorama. W związku ze zmianą marki obiekt zostanie znacznie zmodernizowany.

W budynku zwiększy się powierzchnia handlowa, asortyment i obsługa. W związku z szerokim zakresem zmian od 18 marca trwają prace budowlane, które wymagały czasowego zamknięcia obiektu.

– Rozebraliśmy ściany, które dzieliły dotychczasową powierzchnię handlową i magazynową w sektorze budowlanym. Dzięki temu wnętrze budynku stało się znacznie bardziej przestronne. Zupełnie zmieni się także układ wewnątrz sklepu. Zastosujemy czytelny podział na cztery główne sektory: Budujesz, Remontujesz, Urządzasz i Ogród, który doskonale sprawdza się we wszystkich nowych Castoramach. Pojawią się też nowe regały, oznaczenia i oczywiście szerszy asortyment –powiedział Norbert Kęska, dyrektor sklepu Castorama Skarżysko Kamienna.

– Celem przebudowy sklepów Brico Depot w Castoramy jest zapewnienie klientom dostępu do produktów umożliwiających realizację wszystkich etapów prac od budowy po urządzenie domu. Mamy nadzieję, że ten format sklepu, który spotyka się z dobrym przyjęciem w całej Polsce, jak również powiększona oferta i jej dostępność przypadnie do gustu również mieszkańcom Skarżyska Kamiennej – dodał Norbert Kęska Dyrektor sklepu Castorama Skarżysko Kamienna

Firma Castorama Polska sp. z o.o. istnieje na rynku polskim od 1994 roku. Obecnie posiada 72 sklepy (w tym 69 sklepów Castorama i 3 sklepy Brico Depot) na terenie całego kraju, o łącznej powierzchni handlowej 460 tys. mkw. i zatrudnia ponad 10 tys. pracowników. Sklepy Castorama zajmują pierwsze miejsce w kategorii DIY (do it yourself) w Polsce.