Galeria Miodowa

Zarząd spółki P.A. Nova poinformował o planach rozpoczęcia kolejnych inwestycji w formie galerii i parków handlowych.

Najważniejszą i największą zapowiadaną przez spółkę inwestycją będzie galeria handlowa Galena w Jaworznie o planowanej łącznie powierzchni najmu wynoszącej ponad 40 tys. mkw. Planowany termin otwarcia obiektu to rok 2015.

Ponadto spółka rozpoczęła prace budowlane przy realizacji parku handlowego w Myszkowie o powierzchni najmu około 1,9 tys. mkw. Otwarcie obiektu planowane jest w III kwartale 2013 r.

Po realizacji obu obiektów łączna powierzchnia najmu obiektów handlowych realizowanych przez P.A. Nova wyniesie ponad 100 tys. mkw.

Kolejne lokalizacje, jak poinformował zarząd, są na etapie planowania.

W pierwszym kwartale 2013 roku spółka P.A. Nova odnotowała spadek przychodów w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o 10,9 proc. przy jednoczesnym wzroście zysku ze sprzedaży o 61,6 proc. i spadku zysku netto o 20,1 proc.

Wzrost marży brutto spowodowany jest zmianą struktury sprzedaży i wzrostem przychodów z najmu nieruchomości inwestycyjnych. Segment ten zapewnia wyższe marże brutto, natomiast generuje koszty finansowe w związku z obsługą kredytów inwestycyjnych zaciągniętych na współfinansowanie wynajmowanych nieruchomości.

Zysk brutto w analogicznym okresie roku poprzedniego był wyższy z uwagi na jednorazową transakcję objęcia kontroli nad spółką współzależną, która miała miejsce w styczniu 2012 roku i przyniosła łączny zysk brutto w wysokości ponad 3,9 mln zł – poinformowano w komunikacie spółki.

Przypomnijmy, na liście zrealizowanych przez spółkę inwestycji są m.in. galeria handlowa w Andrychowie (ponad 1,3 tys. mkw. powierzchni najmu), park handlowy w Chorzowie (ponad 3,4 tys. mkw. powierzchni najmu), galeria handlowa Sanowa w Przemyślu (ponad 20,6 tys. mkw. powierzchni najmu), park handlowy w Stalowej Woli (2,7 tys. mkw. powierzchni najmu), galeria handlowa Miodowa w Kluczborku (10,5 tys. mkw. powierzchni najmu) czy galeria handlowa Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie-Koźlu (22 tys. mkw. powierzchni najmu). Łączna posiadana (w ramach Grupy) powierzchnia najmu na dzień 31.03.2013 r. wynosiła 61,9 tys. mkw.