Centrum Handlowe Karolinka

W pierwszym kwartale 2013 roku, 15 dotychczasowych najemców CH Karolinka i CH Pogoria zdecydowało się na przedłużenie najmu. W opolskim centrum pojawił się ponadto nowy najemca, marka 4F, a w Pogorii otworzył się sklep Martes Sport. Łącznie wynajętych zostało blisko 4 500 mkw. powierzchni.

Współpracę z Centrum Handlowym Karolinka będzie kontynuować dziecięciu najemców. Są to marki odzieżowe Greenpoint, Big Star, Camaieu i H&M, sklep Sizeer, marki obuwnicze Kazar i Humanic, Euro Apteka, sklep z artykułami spożywczymi Czas na Herbatę oraz drogeria Rossmann. Nowym najemcą centrum jest natomiast sklep z odzieżą i akcesoriami sportowymi marki 4F.

Z kolei umowy o przedłużeniu najmu w Centrum Handlowym Pogoria podpisało w I kwartale pięciu najemców dąbrowskiego centrum. W CH Pogoria nadal będzie można skorzystać z ofert sklepów: Greenpoint, Sizeer, Czas na Herbatę. Najemcami pozostaną także Euro Apteka i restauracja Multifood. Nowością jest pierwszy w Pogorii sklep z odzieżą i akcesoriami sportowymi Martes Sport.

Centrum Handlowe Karolinka to największy kompleks handlowy w regionie Opola, obejmujący galerię i park handlowy. Położony na opolskim Zaodrzu, przy ulicy Wrocławskiej, oferuje ok. 130 sklepów i punktów usługowych, zlokalizowanych na łącznej powierzchni 70 tys. mkw. Park handlowy z centrum wyposażenia wnętrz skupia natomiast sklepy pomocne w urządzeniu domu i ogrodu. Otwarte w 2008 roku centrum dysponuje parkingiem na 2,7 tys. samochodów.

Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej jest największym centrum handlowo-rozrywkowym w rejonie Zagłębia Dąbrowskiego. Centrum, zlokalizowane przy ulicy Jana III Sobieskiego, liczy 30 tys. mkw. powierzchni handlowej. Mieści ok. 90. sklepów, liczne punkty usługowe i gastronomiczne, hipermarket oraz pięciosalowe kino Helios. Projekt architektoniczny Pogorii powstał przy współudziale brytyjskiej firmy Chapman Taylor oraz francuskiej – Saguez. Centrum zostało oddane do użytku w 2008 roku.

Właścicielem CH Pogoria i CH Karolinka jest fundusz MGPA Europe Fund III, zarządzany przez firmę private equity MGPA.

MGPA jest niezależną grupą kapitałową (private equity) działającą na rynkach nieruchomości w Europie oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Zatrudnia 220 osób w 13 oddziałach na obu kontynentach. Łączna wartość aktywów zarządzanych przez MGPA wynosi obecnie ok. 12 miliardów USD. Firma realizuje i zarządza projektami deweloperskimi w sektorze powierzchni biurowych, handlowych, przemysłowych, mieszkaniowych i hotelowych.