Salon H&M
Salon H&M

Grupa odzieżowa H&M otworzyła w maju kolejne sklepy swojej flagowej marki w Polsce. Salony znalazły się w centrach handlowych w Łomiankach oraz w Inowrocławiu.

Salon mierzący 1300 mkw. powierzchni został otwarty 8 maja w Galerii Solnej w Inowrocławiu. Sklep sąsiaduje z salonami odzieżowymi marek Carry i Reserved.

Najnowszy salon sieci w Polsce został otwarty 10 maja w Centrum Handlowym Auchan Łomianki. Salon zajmuje powierzchnię 1800 mkw. i oferuje zarówno damską, męską, jak i dziecięcą kolekcję odzieży i modowych akcesoriów. Sklep znalazł się w otoczeniu takich najmców jak Mohito, Reserved, C&A.

W ostatnich tygodniach otwarto także salon H&M w Centrum Handlowym marcredo Center Ciechanów. H&M posiada podpisaną umowę najmu także z nowo powstającym centrum handlowym w Olsztynie. Salon H&M zajmie tam powierzchnię 2200 mkw. i będzie to największy sklep skandynawskiej sieci w województwie warmińsko-mazurskim.

Grupa H&M prowadzi także rozbudowę kilku salonów w Polskich centrach handlowych. Modernizacja  objęła sklepy znajdujące się w warszawskim centrum handlowym Atrium Reduta i w Galerii Tarnovia.

Na koniec marca 2013 roku całkowita liczba sklepów należących do H&M wynosiła 2853, rok wcześniej o tej porze spółka posiadała 2517 salonów. W 2012 roku Polska była jednym z krajów, w których firma H&M otworzyła najwięcej salonów (14 placówek). Na koniec roku posiadała 103 sklepy na terenie naszego kraju.

Oprócz flagowej marki H&M, grupa obejmuje także brandy: COS, & Other Stories, Monki, Weekday and Cheap Monday.