Transakcja telefonem komórkowym
Transakcja telefonem komórkowym

Z raportu firmy doradczej PwC wynika, że najważniejszą zaletą korzystania z portfela w komórce jest oszczędność pieniędzy dzięki różnego rodzaju ofertom rabatowym skierowanym specjalnie do tej grupy użytkowników.

Taką korzyść zadeklarowało aż 78 proc. osób przebadanych przez PwC. Na drugim miejscu znalazł się łatwiejszy dostęp do kart i kuponów lojalnościowych – według 67 proc. badanych dzięki portfelowi w telefonie będą je mieli zawsze przy sobie i szybciej je zlokalizują niż w tradycyjnych miejscach. 57 proc. zauważa wśród korzyści większą wygodę oraz oszczędność czasu.

Aż 66 proc. respondentów objętych badaniem PwC chce używać portfela w telefonie i za jego pomocą kupować bilety zarówno te upoważniające do korzystania ze środków transportu, jak i takie, które uprawniają do wejścia na koncerty, do kina czy teatru. Według nich wydrukowane bilety łatwiej jest zgubić lub ich zapomnieć.

Raport firmy doradczej PwC został opracowany na podstawie dwufazowych badań. Badania przeprowadzone zostały m.in. online w okresie od listopada 2012 r. do stycznia 2013 r. na próbie 1000 osób w wieku 18-74 lata.