Galeria ABC
Galeria ABC

Przedstawiciele spółki Market-Bud poinformowali o zmianach w terminie realizacji Galerii Handlowej ABC, która ma powstać przy ul. Kaczorowskiego w Białymstoku.

– Obecnie jesteśmy na etapie projektowania obiektu. Dostaliśmy decyzję środowiskową i kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Prowadzimy też rozmowy dotyczące komercjalizacji obiektu – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Magdalena Pałys, reprezentująca inwestora, spółkę Market – Bud.

Inwestor nie podaje jednak terminu rozpoczęcia budowy ani planowanego otwarcia obiektu. Nie wiadomo także, kiedy zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Magdalena Pałys zapewnia jednak, że powstanie obiektu przy Kaczorowskiego jest realnym przedsięwzięciem.

Jak udało nam się ustalić, Market-Bud ma podpisaną jedną umowę najmu z siecią sklepów Piotr i Paweł. Początkowo za proces komercjalizacji Galerii ABC odpowiedzialna była spółka Axi Immo, teraz inwestor nie podaje, kto zajmuje się negocjowaniem umów.

Przypomnijmy, całkowita powierzchnia Galerii ABC przeznaczona pod wynajem wyniesie ok. 17 tys. mkw. Galeria będzie zlokalizowana w odległości około 1 km od ścisłego centrum miasta, w pobliżu Parku Centralnego i Pałacowego, w centrum dużego osiedla mieszkaniowego. Do dyspozycji klientów przewidziany jest wielopoziomowy parking na ok. 500 samochodów. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia architektoniczna AB Architects z Białegostoku.

Jak już informowaliśmy, w Białymstoku powstanie Galeria Jagiellońska, której inwestorem jest J.W. Construction i  Galeria Jurowiecka, którą buduje PB Konstanty Strus. W mieście powstaną także outlety budowane przez CBRE i BOIG.