Salon Marks & Spencer
Salon Marks & Spencer

Firma Marks & Spencer posiada obecnie w Polsce 14 salonów regularnych oraz 2 sklepy outletowe. Sieć w tym roku chce skupić się w naszym kraju na modernizacji salonów, dlatego nie posiada sprecyzowanych planów dotyczących kolejnych otwarć w centrach handlowych.

– Na ten rok mamy zaplanowane przemodelowanie naszego sklepu flagowego w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej na najnowszy koncept Marks & Spencer. Nowe otwarcia planujemy począwszy od wiosny przyszłego roku – mówi w rozmowie z Retailnet Tomasz Paszkowski, country manager w Marks & Spencer Polska.

Firma planuje nowe otwarcia podobnie jak do tej pory wyłącznie w największych miastach kraju.

– Jesteśmy w trakcie ustalania ostatecznych warunków z kilkoma firmami realizującymi nowe projekty handlowe oraz z zarządcami istniejących centrów. W chwili obecnej koncentrujemy się na głównych polskich miastach takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Katowice, Gdańsk itd. – dodaje Tomasz Paszkowski.

Marks & Spencer otworzył ostatnie sklepy w Polsce w 2012 roku w CH Port Łódź o powierzchni ponad 3 tys. mkw. oraz w centrum Wrocławia o powierzchni ponad 2 tys. mkw.

Także w ubiegłym roku Marks & Spencer zadecydował o zamknięciu dwóch mniejszych sklepów M&S, zlokalizowanych w Legnicy oraz w Warszawie w centrum handlowym Galeria Mokotów.

Marks & Spencer prowadzi działalność w Polsce od 1998 r.