Sklep Dayli
Sklep Dayli

Hygienika SA podpisała list intencyjny ze spółką TAP Dayli Vertriebs w sprawie przeprowadzenia due diligence oraz ewentualnego zakupu 50 proc. udziałów w firmie Dayli Italy, która prowadzi we Włoszech sieć obejmującą ponad 290 drogerii.

Zgodnie z treścią podpisanego listu, jego strony rozpoczną negocjacje dotyczące planowanej inwestycji spółki w nabycie 50 proc. udziałów Dayli Italy w ciągu 30 dni od dnia podpisania listu i zamierzają je zakończyć w ciągu kolejnych 3 miesięcy. Strony przewidziały także możliwość wydłużenia lub skrócenia przedmiotowych okresów.

Hygienika i TAP posiadają po 50 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki Dayli Polska sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie prowadzącej sieć sklepów pod marką Dayli w Polsce.

Zdaniem zarządu spółki przeprowadzenie ewentualnej inwestycji w Dayli Italy przyczyni się do dalszego rozwoju działalności firmy, w tym ułatwi wejście na nowe rynki zbytu produktów higienicznych.

Firma Dayli Polska sp. z o.o. ma bardzo ambitne plany ekspansji w naszym kraju. Spółka zamierza otworzyć 60 nowych drogerii do końca 2013 roku w całym kraju. Przede wszystkim drogerie mają się znaleźć w Warszawie oraz Krakowie.

Firma obecnie poszukuje powierzchni handlowych zarówno przy ulicach, jak i w różnego typu obiektach handlowych. Interesujące dla Dayli są lokale o powierzchni od 200 do 350 metrów kwadratowych. Mogą się one znajdować także w centrach handlowych różnego typu. Mogą to być duże obiekty handlowe w centrach miast, jak i mniejsze galerie. Nowe lokale Dayli będą także otwierane w miejscach znajdujących się przy deptakach, głównych ulicach czy centrach specjalistycznych.

Obecnie w Polsce sieć Dayli tworzy 160 drogerii w miastach różnej wielkości.