Cinema City

Cinema City International i AFI Europe podpisały wstępne umowy najmu powierzchni w centrum handlowym AFI Palace B.NOI., które będzie wybudowane w Bukareszcie oraz w centrum handlowym AFI Palace Ploiesti, które jest obecnie w trakcie budowy w mieście Ploiesti.

Nowe kino Cinema City (pow. 3,6 tys. mkw.) w Bukareszcie będzie trzecim multipleksem spółki w stolicy, a jego otwarcie jest planowane na 4 kwartał 2014. Natomiast multipleks ( pow. 1,9 tys. mkw.) w Ploiesti będzie drugim multipleksem Cinema City w mieście. Spółka planuje otworzyć kino w 4 kwartale 2013 roku.

– Kontynuujemy naszą strategię skoncentrowaną na budowie ogólnokrajowej sieci kin w Rumunii, gdzie statystyki kinowe wskazują na dużą potrzebę rozwijania nowoczesnej infrastruktury kinowej i gdzie od 2007 roku otwieramy kolejne kina – powiedział Moshe (Mooky) Greidinger Prezes Cinema City International. – Jesteśmy dumni, że razem z AFI Europe posuwamy się naprzód na naszej drodze ekspansji w Rumunii. Nasz pierwszy wspólny projekt w Rumunii, Cinema City Cotroceni w Bukareszcie otwarty w 2009 roku jest największym megapleksem w kraju i stał się wizytówką najwyższej jakości kina w najlepszym centrum handlowym.

Umowy najmu zostały zawarte na dziesięć lat z możliwością trzykrotnego przedłużenia okresu najmu, w każdym przypadku o kolejne pięć lat i zawierają standardowe postanowienia, typowe dla umów tego rodzaju. Spółka będzie zobowiązana zapłacić miesięczny, zgodny ze standardami rynkowymi, czynsz. Składa się on ze stałego czynszu obliczonego na podstawie wynajętej powierzchni oraz opłaty za zarządzanie na rzecz spółki zarządzającej każdym z centrów handlowych.

Działalność Cinema City w Rumunii obejmuje sieć 14 kin z 134 ekranami, w tym również duże kino 3D IMAX w Cinema City Cotroceni w Bukareszcie.

Spółka Cinema City International jest największym operatorem kin w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 99 multipleksów z 966 ekranami, w 7 krajach (Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael). Spółka ma podpisane umowy na kolejne 34 multipleksy, które będą oferować około 360 nowych ekranów.

W Polsce sieć składa się z 31 kin Cinema City m.in. w CH Arkadia i Galerii Mokotów w Warszawie, w Galerii Kazimierz i Bonarka City Center w Krakowie, w CH Poznań Plaza i Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Przeciętna powierzchnia multipleksu Cinema City wynosi 3 – 4 tys. mkw.

Spółka planuje otworzyć w Warszawie kino z 12 ekranami w Galerii Wilanów oraz 11-salowe kino w Galerii Białołęka. Kino w Białołęce zajmie 3,3 tys. mkw. powierzchni, a w Wilanowie 4 tys. mkw. powierzchni.