Projekt galerii handlowej w Kraśniku

Spółka IVS Grupa planowała wybudowanie galerii handlowej Raj w Kraśniku. W obiekcie miał znaleźć się supermarket, lokale usługowe, salony modowe, oferta multimediów, a także lokale gastronomiczne. Firma dysponowała już pozwoleniem na budowę, ale zmieniła plany. Teraz teren obejmujący ponad 1,5 ha przejął nowy inwestor spółka Project L-KRA.

Aktualny inwestor, spółka Project L-KRA, powołał zespół ekspertów, który biorąc pod uwagę zmieniające się trendy rynkowe i potrzeby konsumentów opracowuje nowe koncepcje funkcjonalne i architektoniczne dotyczące projektu handlowego na terenie Kraśnika. Pierwotnie zakładano wybudowanie galerii handlowej o określonych parametrach, natomiast zaszła konieczność modyfikacji założeń i dostosowania ich do obecnej sytuacji.

– Inwestor rozważa różne rozwiązania. Obecnie sytuacja wymaga przeprowadzenia dodatkowych, pogłębionych analiz. Zespół ekspertów, w którego skład wchodzą doradcy zajmujący się rynkiem nieruchomości oraz architekci, będzie analizował możliwe rozwiązania – oświadcza reprezentująca inwestora Joanna Bujak.

Działka inwestycyjna zlokalizowana jest przy jednej z głównych arterii miasta – ulicy Urzędowskiej, która jest drogą wojewódzką. Obowiązujący na niej plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje wybudowanie budynków o przeznaczeniu usługowo – handlowym (w tym stacji paliw płynnych i gazowych), gastronomicznym oraz turystycznym. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się liczne obiekty handlowe, kompleks fabryczny, osiedle mieszkaniowe, instytucje edukacyjne, MOSIR oraz szpital miejski.

Prezesem spółki Project L-KRA jest Henryk Kwolek, który prowadzi również firmę IVS Grupa.

Kraśnik położony 50 km na południowy zachód od Lublina i jest jednym z większych miast województwa lubelskiego. Ludność Kraśnika liczy blisko 36 tysięcy mieszkańców. Trzykrotnie więcej, ok. 100 tysięcy mieszkańców skupia powiat Kraśnicki.

IVS Grupa sp. z o. o. – właściciel Galerii Raj – powstała w 1997 roku. Przedmiotem działalności firmy jest realizacja oraz kompleksowa obsługa inwestycji budowlanych. Spółka specjalizuje się w budowie centrów handlowych realizując projekty w mniejszych miejscowościach, zgodnie z nowoczesnym trendem dążącym do wspierania lokalnego biznesu, tak by odpowiadały jednocześnie na zapotrzebowanie lokalnych społeczności. Firma jest właścicielem Galerii Aura w Mielcu oraz Galerii Raj w Dębicy.