Saturn
Saturn

Holding Media-Saturn, do którego należą marki sklepów z elektroniką użytkową Media Markt i Saturn, w tym roku postawi głównie na ekspansję sieci Saturn.

– Analizujemy różne opcje rozwoju sieci w Polsce. W listopadzie 2012 roku uzupełniliśmy ofertę handlu stacjonarnego o sprzedaż internetową otwierając sklepy internetowe www.mediamarkt.pl oraz www.saturn.pl. Obecnie prowadzimy rozmowy w związku z kilkunastoma nowymi lokalizacjami. Rozmowy te, jak i projekty, których one dotyczą, są na różnym poziomie zaawansowania. Oczywiście nie wszystkie z prowadzonych rozmów zakończą się sukcesem, stąd brak z naszej strony jednoznacznej deklaracji co do ilości nowych otwarć – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Wioletta Batóg, reprezentująca Media Saturn Holding Polska sp. z o.o.

Spółka zakłada dalszy rozwój sieci na poziomie co najmniej kilku nowych sklepów rocznie (łącznie Media Markt i Saturn).

– Jako lider rynku, staramy się wybierać tylko najlepsze projekty i swoją obecnością dodatkowo wzmacniamy ich atrakcyjność. 14 marca 2013 roku otworzyliśmy sklep Media Markt w Słupsku – z powierzchnią całkowitą ponad 3 tys. mkw. jest to największy sklep z elektroniką w mieście. Rok 2013 to głównie rozwój marki Saturn. 27 lutego został otwarty 18. sklep marki w CH Europa Centralna w Gliwicach. Ponadto na drugą połowę roku przewidziane są otwarcia Saturna w Poznaniu (Poznań Dworzec Główny) i Krakowie. Być może uda się otworzyć w tym roku jeszcze kolejne markety, ale jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić – podsumowuje Wioletta Batóg.

Sklepy obu marek oferują szeroki asortyment w zakresie sprzętu multimedialnego, teleinformatycznego, fotograficznego, telewizorów, urządzeń audio-wideo, biurowych i AGD. Dysponują też pełną gamą akcesoriów, a także książek, programów i gier komputerowych oraz filmów i nośników muzyki. Od 2012 roku obie marki prowadzą także sprzedaż w internecie.

Obecnie w Polsce działa 18 sklepów stacjonarnych sieci Saturn i 47 Media Markt.

Holding Media-Saturn należy do Metro Group – międzynarodowego koncernu handlowego obecnego w ponad 30 krajach świata.