Odzież sportowa
Odzież sportowa

Po podpisaniu umowy z Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach firma Sports Direct planuje dalsze otwarcia sklepów w naszym kraju.

– Nie zamierzamy poprzestać w Polsce na jednym sklepie, dlatego już planujemy kolejne otwarcia salonów sieci Sports Direct. Chcemy otworzyć co najmniej 4 sklepy, ale prowadzimy rozmowy z kilkoma centrami handlowymi, dlatego też może okazać się, ze otworzymy 6 nowych salonów – mówi w rozmowie z Retailnet Krzysztof Ciałowicz, odpowiedzialny za ekspansję firmy Sports Direct w Europie Wschodniej.

– Jesteśmy zainteresowani przede wszystkim centrami handlowymi w największych miastach Polski. Interesują nas lokale o powierzchni średnio 2 tysiące metrów kwadratowych, choć czasem otwieramy nieco większe salony – dodaje.

Sports Direct, brytyjska sieć sklepów z odzieżą i wyposażeniem sportowym otworzy latem swój pierwszy sklep w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach. Lokal będzie mierzył 2350 metrów kwadratowych.

Sports Direct oferuje produkty wielu rozpoznawalnych na świecie marek, takich jak: Nike, Adidas, Reebok, Umbro, Karrimor, Lonsdale, Dunlop, czy Slazenger. Oferta sieci jest bardzo szeroka – od obuwia sportowego po odzież do fitnessu.

Firma Sports Direct powstała w 1982 r. w Wielkiej Brytanii. Jest dziś największą siecią sklepów z wyposażeniem i odzieżą sportową w Anglii, jeżeli chodzi o przychody i zyski z działalności operacyjnej. Sieć jest obecna w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Francji, Portugalii, Holandii i Słowenii. Posiada ponad 470 sklepów, które działają pod nazwami SportsDirect.com (outlety), Field and Trek, Hargreaves Sports, Gilesports i Donnay International. Firma podpisała także umowy joint-venture w Irlandii Północnej oraz Irlandii, gdzie posiada pakiet akcji w spółce odzieżowej Heatons. Sports Direct posiada również pakiet 50,1 proc. akcji w jednej z trzech największych sieci detalicznych w Portugalii – Sports Direct Portugal.

Sports Direct zatrudnia kilkuset polskich pracowników w magazynie w Shirebrook, w Wielkiej Brytanii.