Silesia City Center
Silesia City Center

Na rynku retail trwają spekulacje na temat ewentualnej sprzedaży katowickiej galerii handlowej Silesia City Center. Obiekt jest największym centrum handlowym na Śląsku. Na powierzchni 86 tys. mkw. znajduje się dziś ponad 300 sklepów i punktów usługowo-handlowych. Często zagraniczne marki wybierają Silesię na miejsce swojego debiutu na polskim rynku.

Zakupem Silesia City Center zainteresowana jest grupa inwestorów, w tym firma działająca na rynku centrów handlowych ECE oraz Allianz. Jeśli transakcja dojdzie do skutku będzie jedną z największych pod względem wartości na polskim rynku retail.

Firma Immofinanz, do której należy Silesia City Center nie potwierdza, ani też nie zaprzecza informacjom o ewentualnej sprzedaży śląskiej galerii.

– Otrzymujemy bardzo często zapytania od potencjalnych oferentów dotyczące zakupu naszych centrów handlowych – podobne zapytania dotyczą Silesia City Center. Ogólnie rzecz biorąc, każde aktywo znajdujące się w portfelu Immofinanz Group może w pewnym momencie zostać sprzedane, jako że takie transakcje są bardzo ważną częścią naszego modelu biznesowego. W przypadku sprzedaży jakichkolwiek naszych aktywów, będziemy ogłaszali to publicznie, tak jak robiliśmy to już w przeszłości – powiedziała redakcji Retailnet Bettina Schragl, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, rzecznik prasowy Immofinanz Group.

Silesia City Center poza szeroką gamą sklepów oferuje także klientom bogatą strefę rozrywki z kinem i fitness clubem. W 2012 roku Silesia City Center odwiedziło ponad 15 milionów klientów. Wśród najemców Silesii znajdują się m.in.: Tommy Hilfiger, Burberry, Weekend by Max Mara, Van Graaf, Zara, La Mania, Pinko, Pennyblack i Marc O’Polo.