Skonsolidowane nieaudytowane przychody ze sprzedaży spółki Solar Company w kwietniu 2013 roku wyniosły 13,2 mln zł, w tym salony własne wypracowały 10,2 mln zł.

Solar Company SA na koniec 2012 roku posiadała sieć sprzedaży składającą się z 74 sklepów własnych, 15 sklepów franczyzowych, 116 sklepów sieci zewnętrznych oraz 31 sklepów sieci zewnętrznych za granicą.

Solar Company, właściciel sieci odzieżowej w marcu 2013 roku otworzył dwa nowe sklepy w centrach handlowych. W Polsce ruszył salon w CH Europa Centralna w Gliwicach. Natomiast za granicą otwarto sklep franczyzowy w CH La Belle Etoile w Luksemburgu.

W naszym kraju jeszcze w tym roku sieć powiększy się o dwa salony własne (w Galerii Katowickiej i CH Wzgórze w Gdyni) oraz jeden punkt franczyzowy.

Spółka w 2013 roku uruchomi jeszcze kilka salonów franczyzowych Solar za granicą m.in.: w Niemczech, Anglii i na Litwie. Ponadto firma prowadzi zaawansowane rozmowy z kilkoma partnerami w sprawie kolejnych umów.

Solar to polska marka założona w 1989 roku przez trzech współwłaścicieli. Zatrudnia 700 pracowników i posiada 4,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Pierwszy sklep firmowy otwarto w Poznaniu w 1998 roku.