Agnieszka Pyzanowicz-Francke
Agnieszka Pyzanowicz-Francke

Agnieszka Pyzanowicz-Francke objęła stanowisko dyrektora Galerii Katowickiej, inwestycji realizowanej przez Neinver Polska. Jednym z pierwszych zadań nowej dyrektor jest organizacja procesu przejmowania lokali przez 250 najemców nowego obiektu.

Center Manager Galerii Katowickiej odpowiedzialna będzie m.in. za codzienne funkcjonowanie centrum handlowego, rozwój biznesowy obiektu, współpracę z najemcami oraz koordynację pracy zespołu Galerii.

– Razem z dworcem kolejowym i autobusowym Galeria Katowicka tworzy jeden z największych zintegrowanych centrów komunikacyjnych w Europie. Kierowanie od początku takim projektem stanowi szczególne wyzwanie, zwłaszcza, że urodziłam się i mieszkam w centrum Katowic – mówi Agnieszka Pyzanowicz-Francke. – Obecnie przygotowujemy się do wprowadzenia 250 najemców. Pierwszych klientów przyjmiemy już we wrześniu – dodaje.

Agnieszka Pyzanowicz-Francke – jest z wykształcenia ekonomistką, z dziewięcioletnim doświadczeniem w branży centrów handlowych. Pracowała m.in. w Inter Ikea Center Polska gdzie prowadziła Park Handlowy Janki pod Warszawą oraz Park Handlowy Bielany we Wrocławiu. Pracowała również w Apsys Management Poland, gdzie związana była z CH Sosnowiec, CH 3 Stawy oraz CH Tulipan w Łodzi.

Galeria Katowicka mieści się w ścisłym centrum miasta i jest unikalnym kompleksem komunikacyjno-handlowo-biznesowym. Powierzchnia handlowa obiektu wynosi 53 tys. m2, na której znajdzie się ponad 250 lokali i punktów handlowych. Do dyspozycji klientów zostanie oddany dwupoziomowy podziemny parking dla 1 200 samochodów. Galeria Katowicka będzie połączona bezpośrednio z dworcem kolejowych i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej.

– Chciałabym, aby Galeria Katowicka skupiała mieszkańców miasta i regionu. Ze względu na lokalizację galerii oraz sąsiedztwo dworca kolejowego i terminalu autobusowego będziemy miejscem łatwo dostępnym dla mieszkańców Śląska, a dzięki obecności najpopularniejszych na rynku marek polskich i zagranicznych z pewnością będziemy również miejscem bardzo atrakcyjnym – mówi Pyzanowicz-Francke.

Inwestorami projektu są Neinver Polska i Meyer Bergman.

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za najem powierzchni handlowej Galerii Katowickiej jest Cushman & Wakefield.