Sklep Organique
Sklep Organique, Apsys

W czerwcu w Kielcach zostanie otwarty salon z naturalnymi kosmetykami firmy Organique. Sklep znajdzie się w Galerii Korona Kielce. Najemca zajmie lokal o powierzchni 43 mkw. na poziomie -1 obok Multikina i wejścia do Pure Fitness.

Firma Organique jest polskim producentem naturalnych kosmetyków. Do ich produkcji wykorzystywane są aktywne składniki, czyli masła, oleje, mleko kozie, gliceryna, olejki naturalne, ziarna i zioła.

W asortymencie Organique znajdują się produkty do kąpieli i pielęgnacji ciała: kule, pudry, masła, peelingi, a także oleje, szampony, maski, algi, glinki. Większość kosmetyków można nabyć w dowolnej ilości na wagę, co umożliwia wypróbowanie różnorodnych wariantów. W ofercie marki znajdują się także świece Yankee Candle.

Firma Organique planuje kolejne otwarcia sklepów w centrach handlowych w 2013 roku.

– W 2013 roku planujemy dalszy rozwój sieci salonów Organique Kosmetyki Naturalne & SPA, poprzez tworzenie nowych punktów na zasadzie franczyzy. Interesują nas przede wszystkim lokale w centrach handlowych, ale również otwieramy sklepy przy ulicach w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Oczywiście jeśli w dobrej lokalizacji nie znajdziemy franczyzobiorcy, to otworzymy sklep własny – powiedziała w rozmowie z Retailnet Magdalena Wieczorek, manager sieci franczyzowej Organique sp. z o.o. sp.k.

– W zeszłym roku uruchomiliśmy osiem sklepów w Polsce i takie tempo rozwoju zamierzamy utrzymać w 2013 r. Do końca pierwszego półrocza powstaną trzy nowe sklepy Organique – dodaje.

Sieć salonów Organique Kosmetyki Naturalne & SPA w Polsce liczy ponad 30 punktów sprzedaży. Sieć działa na zasadach franczyzy i otwiera swoje punkty w galeriach handlowych zlokalizowanych w centrach miast i przy głównych ulicach handlowych o dużym natężeniu ruchu. Lokale mają powierzchnie o wielkości od 15 do 40 metrów kwadratowych w przypadku salonu umiejscowionego w wydzielonym lokalu handlowym lub powierzchnię od 7 do 12 metrów w przypadku wyspy zlokalizowanej na pasażu galerii handlowej.