America Store
America Store

W maju 2013 roku, nastąpiło otwarcie outletowego salonu marki America Store w Ptak Outlet – największym centrum outletowym w Polsce.

America Store to multibrandowy salon odzieżowy, w którym znaleźć można ofertę skierowaną  do kobiet, mężczyzn oraz młodzieży. Nowy salon w Ptak Outlet zajmuje 168 mkw. powierzchni handlowej.

Asortyment sklepu stanowią kolekcje znanych, światowych marek. Produkty dostępne w salonie, zgodnie z zasadą działania outletów, sprzedawane są w cenie od 30 do 70 proc. niższej niż w sklepach regularnych.

Salony America Store znajdują się w Domu Handlowym Olimp w Płońsku, w Galerii Mazovia w Płocku oraz w Warszawie przy ulicy Grójeckiej. Salon w Ptak Outlet jest czwartym sklepem w sieci.

Ptak Outlet działa od połowy października 2012 roku. Powierzchnia handlowa pierwszego centrum wyprzedażowego w regionie łódzkim ma 33 tys. mkw. Docelowo Ptak Outlet pomieści 140 sklepów oferujących produkty światowych marek w fabrycznych cenach.

Obiekt jest zlokalizowany w odległości 10 km od Łodzi i 12 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego w Łodzi, przy drodze krajowej Cieszyn – Gdańsk. Powstał obok węzła komunikacyjnego łączącego autostradę A1 z drogą ekspresową S8. Zaletą kompleksu, oprócz lokalizacji w centrum Polski, na przedmieściach Łodzi, jest  powstający w jego sąsiedztwie dobry układ drogowy, na który złożą się planowane autostrady (A1, A2) oraz drogi ekspresowe (S8, S14), mające stworzyć połączenie między kluczowymi miastami.