Rafał Sonik, prezes zarządu Gemini Holdings

Podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2013, Gemini Holdings zaprezentuje swoje dwa obiekty: Centrum Handlowo – Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała i Gemini Park Tarnów. Wydarzenie będzie również okazją do rozmów na temat planowanych inwestycji firmy – nowych obiektów w Tychach, Zakopanem oraz w Krakowie.

– Spodziewam się, że jesienna edycja SCF będzie ważna. Nie tylko pokaże aktualny stan, ale i perspektywy wzrostu ważnej dziedziny polskiej gospodarki jaką jest rynek nieruchomości komercyjnych – mówi Rafał Sonik, prezes zarządu Gemini Holdings.

– Wiele rozmów z przedstawicielami sieci handlowych, zainteresowanych wynajmem powierzchni w naszych centrach handlowych pozwala nam dużo trafniej planować, projektować i budować obiekty, a to najważniejsze w okresie, kiedy rynek przyjmuje tylko najlepsze projekty. SCF jest już stałym punktem naszego kalendarza. Po zeszłorocznym panelu na temat roli centrum handlowego w kształtowaniu społecznej przestrzeni miasta oraz wyróżnieniu za wsparcie rozwoju projektu społecznego – Siemachy, czujemy się współodpowiedzialni za rozkwit tego ważnego i pozytywnego dzieła – podsumowuje R. Sonik.

Na rynku od blisko 4 lat funkcjonuje Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała oraz młodsze o rok, bliźniacze centrum w Tarnowie. Sukces komercyjny obu obiektów sprawił, że inwestor podjął decyzję o niemal dwukrotnym powiększeniu istniejących galerii i wzbogaceniu ich oferty handlowo-rozrywkowej.

Już w listopadzie tego roku Gemini Park Bielsko-Biała będzie dysponował jednym z największych metraży w regionie – 45 tys. mkw. powierzchni handlowej, a grono najemców powiększy się o kolejne 70 sklepów z branży modowej, usługowej oraz rozrywkowej. Aktualnie finalizowane są negocjacje z międzynarodowymi brandami odzieżowymi, a także czołowymi polskimi sieciami handlowymi. Nowa część centrum będzie stanowiła całość z dotychczasowym budynkiem i zostanie wykorzystana na poszerzenie oferty z branż AGD, RTV i multimedia oraz rozwinięcie sektora Fashion. Wzbogacona zostanie także strefa restauracyjna, rozrywkowa oraz usługowa.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała swoim zasięgiem obejmuje nie tylko całe Podbeskidzie, ale i tereny przygraniczne Czech i Słowacji. Strefa zasięgu obiektu to blisko 600 tys. mieszkańców, zaś po ukończeniu inwestycji drogowych łączących miasto z południową granicą, jego zasięg dodatkowo wzrośnie. Dzięki dobrze rozplanowanemu układowi drogowemu, sprawnej komunikacji z centrum Bielska-Białej oraz lokalizacji przy największych osiedlach mieszkaniowych i głównych trasach turystycznych, Gemini Park jest chętnie odwiedzane nie tylko przez mieszkańców regionu, ale i turystów zagranicznych.

Gemini Park obok propozycji rozrywkowej, reprezentowanej m.in. przez Cinema City, oferuje także kompleksową ofertę handlową. Wśród najemców Centrum znajdują się: hipermarket Real, RTV Euro AGD, znane zagraniczne marki odzieżowe, takie jak: H&M, Bershka, Stradivarius, C&A, New Yorker, Kazar, Douglas oraz wiodący polscy detaliści m.in. Reserved, Sinsay, Cropp, House, Mohito, Solar, Martes Sport, New Men czy Ryłko. Aktywne działania marketingowe Centrum zyskały uznanie w branży centrów handlowych, czego dowodem jest nagroda dla Najlepszego Centrum Handlowego roku 2009 w Polsce, uzyskana w prestiżowym rankingu Shopping Center Forum & Awards 2010.

– Podczas jesiennej edycji Targów będziemy rozmawiać z partnerami biznesowymi o dobiegającym końca procesie komercjalizacji powiększonego centrum Gemini Park Bielsko-Biała, który pierwszych klientów powita już w listopadzie 2013 r. Inwestycja ta uświadomiła nam potrzebę wzbogacenia naszych obiektów o dodatkową, nowoczesną powierzchnię handlową, której oczekują zarówno klienci, jak i najemcy – mówi Anna Malcharek, Dyrektor Zarządzający, grupy Gemini Holdings.

– Naszym kolejnym zaplanowanym przedsięwzięciem będzie rozbudowa bliźniaczego obiektu – Gemini Park Tarnów. Gemini Holdings to firma, która nieustannie się rozwija i stawia przed sobą ambitne cele. Wśród nich wymienić należy nowe inwestycje, które niebawem wzbogacą mapę handlową w Tychach, Zakopanem oraz Krakowie, a już spotkały się z dużym zainteresowaniem klientów i kontrahentów – dodaje Anna Malcharek.

Do rozbudowy przygotowuje się także Gemini Park Tarnów, obiekt handlowy, o powierzchni ponad 80 tys. mkw., w tym 42,5 tys. mkw. powierzchni najmu, usytuowany w północnej części Tarnowa. Centrum istnieje na rynku od sierpnia 2010 roku. Dzięki bardzo dobrej lokalizacji (bliskość obwodnicy prowadzącej na wschód od Rzeszowa i na północ od Kielc), dobrej komunikacji autobusowej, sąsiedztwu największych osiedli mieszkaniowych o potencjale 40 tys. mieszkańców oraz dzięki obecności placówki Stowarzyszenia Siemacha, obiekt szybko zyskał największy zasięg oddziaływania w regionie i stał się liderem na lokalnym rynku. W trakcie pierwszych trzech miesięcy 2013 r., centrum zanotowało odwiedzalność wyższą o 24 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Sukces obiektu potwierdzają obroty salonów, które także wzrosły w porównaniu do tych samych miesięcy roku poprzedniego; nawet o 50 proc. u niektórych z najemców.

Dużym atutem Gemini Park Tarnów jest obecność silnych marek kotwic, takich jak: hipermarket Tesco, Castorama i Media Markt oraz wielu znanych brandów polskich i zagranicznych, m.in.: C&A, Jysk, Martes Sport, Mango, Stradivarius, Reserved, KappAhl, KIK, Empik, Smyk, Deichmann, Rossmann, Drogeria Natura, Douglas, Ecco, Levi’s, Mustang, Top Secret & Friends, House, Cropp, Intimissimi, Calzedonia, Triumph, Ravel, Home & You, KFC, Pizza Dominium, Grycan, Solar, Big Star, Oodji.

W prestiżowym rankingu Shopping Center Forum & Awards 2011, Gemini Park Tarnów znalazło się w gronie czterech najlepszych centrów handlowych w Polsce. To samo gremium przyznało temu obiektowi nagrodę specjalną za społeczne zaangażowanie biznesu.

– W Gemini Park Tarnów stale notujemy wzrost wskaźnika odwiedzalności footfall, a najemcy obiektu regularnie osiągają pozytywne wyniki sprzedażowe. Zarówno te dane, jak i przeprowadzone przez nas analizy, potwierdzają słuszność decyzji o planowanej rozbudowie, której wyczekują już nasi klienci i najemcy – komentuje Anna Malcharek.

W ciągu najbliższych trzech lat powstanie kolejne centrum handlowe Gemini Park zlokalizowane w Tychach. Dzięki szerokiej i kompleksowej ofercie handlowej, a także strefie zasięgu obejmującej blisko 615 tys. osób mieszkających w odległości do 30 min. jazdy samochodem, obiekt będzie jednym z największych kompleksów handlowych na Górnym Śląsku. Gemini Park Tychy zaprojektowane jest w kilku wariantach zakładających utworzenie powierzchni najmu o wielkości blisko 50 tys. mkw. Budowa potrwa około 18 miesięcy, a jej rozpoczęcie planowane jest na wiosnę 2014 r.

Niecodziennym projektem Gemini Holdings będzie stworzenie pasażu handlowego w Zakopanem, który stanie się Krupówkami pod dachem.

Nowe inwestycje to efekt długofalowej strategii rozwoju i podnoszenia standardów Centrów Handlowych Gemini Park, które prowadzą do uzyskania ponad 100 tys. mkw. nowych powierzchni. Firma pracuje również nad realizacją projektów w innych miastach na Śląsku, a także w Krakowie.

Gemini Park Bielsko-Biała i Gemini Park Tarnów są zarządzane przez GREM Gemini Real Estate Management, spółkę należącą do gemini Holdings, specjalizującą się w kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi takimi jak centra handlowe, budynki biurowe i logistyczne. GREM współpracuje z deweloperami i właścicielami nieruchomości już na wstępnym etapie inwestycji, by jak najlepiej dostosować projekt do sprawnego systemu zarządzania. Usługi firmy to: doradztwo i zarządzanie, pośrednictwo nieruchomości, asset management.

Gemini Holdings, wykorzystując ponad dwudziestoletnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych jest zaangażowane obecnie w kilka projektów. Zrealizowane dotąd inwestycje to centra handlowe Gemini Park w Bielsku-Białej i w Tarnowie – popularne destynacje zakupowe, jak i miejsca spędzania wolnego czasu.

Spółka rozpoczęła działalność w 1993 roku od współpracy z British Petroleum. W kolejnych latach współpracowała przy realizacji obiektów dla sieci: Géant, Carrefour, Tesco i Lidl na terenie całej Polski, m.in. w: Dąbrowie Górniczej, Bielsku-Białej, Tychach i Rzeszowie. Przełomowym krokiem w rozwoju firmy było rozpoczęcie budowy nowoczesnych centrów handlowych: Gemini Park Bielsko-Biała i Gemini Park Tarnów.

Na Shopping Center Forum Fall Edition wraz z Gemini Holdings zaprezentuje się Stowarzyszenie Siemacha, które prowadzi swoje ośrodki wychowawcze dla młodzieży w czterech obiektach handlowych m.in. w Gemini Park Tarnów.