CCC
CCC

Firma CCC realizuje plan ekspansji swojej marki CCC na zagranicznych rynkach. 28 czerwca zostanie otwarty pierwszy sklep polskiej sieci obuwniczej w Austrii – zdradził w rozmowie z TVN CNBC Piotr Nowjalis, wiceprezes spółki CCC.

– Mamy duże szanse na sukces. Jesteśmy odbierani jako firma bardziej modowa, dostarczająca produkt bardziej atrakcyjny, a jednocześnie w porównywalnych lub niższych cenach niż firmy z segmentu ekonomicznego, które działają na rynku austriackim – mówił w czasie wywiadu Piotr Nowjalis, wiceprezes spółki CCC.

CCC realizuje obecnie pilotażowy program ekspansji swoich sklepów na pięciu rynkach zagranicznych w: Turcji, Słowenii, Chorwacji, Austrii. W tych krajach ma zostać otwartych ponad 20 sklepów firmy. Nazwa piątego kraju nadal utrzymywana jest w tajemnicy i zostanie podana w późniejszym czasie.

Firma nie planuje w tym roku żadnych otwarć w południowej części Europy, a także w Rosji. Zdaniem Nowjalisa rynek rosyjski jest bardzo konkurencyjny w branży obuwniczej, a niskie temperatury wymagają przygotowania kolekcji z innych materiałów.

Piotr Nowjalis w rozmowie z dziennikarzem zapowiedział, że spodziewa się, że 2014 rok może okazać się rokiem największej ekspansji spółki CCC.

– W tym roku zainwestujemy pomiędzy 50 a 60 milionów złotych, w przyszłym roku możemy mówić nie o dziesiątkach, ale setkach milionów złotych – dodał na koniec wiceprezes spółki CCC.