Punkt Fortuna
Punkt Fortuna

W maju 2013 roku Fortuna zakłady bukmacherskie sfinalizowała umowę z siecią sklepów Kaufland, zgodnie z którą na terenie centrów handlowych zostanie otwartych łącznie 10 nowych placówek przyjmujących zakłady Fortuna.

Pierwsza z nich – już otwarta – znajduje się w Jastrzębiu Zdroju. Po otwarciu wszystkich placówek w marketach, Fortuna będzie posiadać łącznie 466 punktów przyjmowania zakładów na terenie Polski.

– Zawarcie umowy z siecią sklepów Kaufland, a co za tym idzie – uruchomianie kolejnych placówek Fortuny – świadczy o tym, że jako spółka jesteśmy atrakcyjnym i wiarygodnym partnerem biznesowym. Rozwój sieci przyjmowania zakładów na terenie Polski pozwala nam na poprawę komfortu obsługi tych klientów, którzy korzystają nie tylko z serwisu online, ale także z tradycyjnej metody obstawiania. Jesteśmy dumni z zaufania, jakim obdarzyli nas dotychczasowi gracze, decydujący się na zawieranie legalnych zakładów sportowych, politycznych i społecznych. Od dziś każdy klient wybranych marketów Kaufland będzie mógł nie tylko zrobić zakupy w rodzinnej atmosferze, ale również obstawić wyniki w swojej ulubionej dyscyplinie. Pierwsze efekty tej współpracy były widoczne tuż po otwarciu nowego punktu w Jastrzębiu. W weekend w nowej placówce przyjęto ponad 100 kuponów – mówi Jan Štefanek, dyrektor generalny Fortuna online zakłady bukmacherskie.

W najbliższym czasie nowe punkty przyjmujące zakłady Fortuny powstaną także w Kauflandach w: Chorzowie, Sochaczewie, Ełku, Wałbrzychu, Lubinie, Dzierżoniowie, Płocku, Pile i w Lesznie.

Fortuna posiada obecnie sieć 457 punktów przyjmowania zakładów, zlokalizowanych na terenie całej Polski i zatrudnia ok. 900 pracowników. Przez 15 lat firma działała w Polsce wyłącznie za pośrednictwem tradycyjnych kolektur. Od stycznia 2012 roku Fortuna oferuje także zakłady przez internet. Spółka jako pierwsza w Polsce otrzymała zgodę na oferowanie zakładów on-line od Ministra Finansów.

Grupa Fortuna – została założona w 2009 roku w Czechach i jest największym operatorem zakładów w Europie Środkowej. Pierwotnie czeska firma, stała się z czasem spółką holdingową, a obecnie działa również na rynku słowackim, polskim, oraz węgierskim.