Wizualizacja Centrum Handlowego Nowy Rynek w Jeleniej Górze

Urząd Miasta w Jeleniej Górze wydał zgodę na budowę śródmiejskiej galerii handlowej Nowy Rynek o powierzchni całkowitej 56 tys. mkw. w tym powierzchni najmu 24 tys. mkw.

Inwestycja jest realizowana przez TK Development i Heitman w Jeleniej Górze, przy ulicy Obrońców Pokoju i alei Jana Pawła II, stanowiącej drogę tranzytową pomiędzy Wrocławiem a granicą z Czechami.

70 proc. udziałów spółki celowej projektu jest po stronie inwestora Heitman, pozostałe 30 proc. – po stronie TK Development. Wartość inwestycji to 55 mln euro.

– Uzyskanie pozwolenia na budowę to bardzo dobra wiadomość. Pozwolenie na budowę wraz z dobrymi postępami komercjalizacji pozwala nam na uruchomienie dalszych etapów inwestycji – wskazuje Mathew Lunt, Wiceprezydent ds. Zarządu Aktywami w Europie z funduszu inwestycyjnego Heitman.

Proces komercjalizacji CH Nowy Rynek, jak poinformował inwestor, przebiega pomyślnie. Podpisano umowy m.in. z markami odzieżowymi Cropp, House, Mohito, Sinsay, Reserved, H&M, Bershka, Stradivarius, oraz operatorem spożywczym Intermarché. Wśród najemców inwestycji jest także Home&You, sklep z wyposażeniem wnętrz i dodatkami do domu.

– Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony najemców, którzy doceniają jego centralną lokalizację tuż przy Starówce oraz czytelny plan komercjalizacji. Atutem naszego projektu jest także odbudowa i włączenie funkcji dworca PKS do inwestycji – powiedział Zygmunt Chyla, prezes zarządu w TK Development w Polsce.

Poziom wynajmu powierzchni handlowej jest bliski 40 proc.

TK Development jest drugim, obok Echo Investment, deweloperem, który realizuje projekt nowej galerii w Jeleniej Górze. Kielecka spółka pracuje nad projektem Galerii Sudeckiej.