Multikino
Multikino

Vue Entertainment, Grupa ITI i AREA Property Partners ogłosiły, że 13 maja Vue Entertainment nabył 100 proc. akcji Multikino SA, polskiego operatora kinowego. Transakcja zostanie zrealizowana po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Vue Entertainment to operator i deweloper najnowocześniejszych kin wielosalowych. Jest właścicielem około 120 kin działających w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Danii, Portugalii i na Tajwanie.

Multikino jest pierwszym operatorem, który w 1998 roku uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Grupa prowadzi działalność w segmencie kinowym i dystrybucji filmów.

Multikino jest operatorem około 30 kin w ponad 20 miastach Polski. Pierwszy multipleks w Polsce otwarto w Poznaniu w 1998 roku.

Grupa ITI została założona w roku 1984 przez Jana Wejcherta i Mariusza Waltera. W momencie rozpoczęcia swojej działalności, Grupa ITI była jedną z pierwszych prywatnych firm w Polsce. Grupa ITI utworzyła joint venture z UCI otwierając w 1998r. w Poznaniu działający pod nazwą Multikino pierwszy w Polsce multipleks.