Salon sieci Marks & Spencer

W I kwartale 2013 roku firma Marks & Spencer zanotowała 4 proc. wzrost sprzedaży w segmencie żywności. W związku z tym firma wprowadza delikatesy do kolejnych salonów sieci, w których dostępna była tylko odzież i akcesoria modowe.

Sekcja z delikatesami spożywczymi została uruchomiona w łódzkim sklepie M&S, znajdującym się w Centrum Handlowym Port Łódź.

Dział spożywczy łódzkiego sklepu zajmuje obecnie 60 mkw. powierzchni, oferuje ponad 300 różnych produktów i będzie się sukcesywnie powiększać. Już w niedługim czasie pojawią się w nim wina. Wina Marks & Spencer to jedna z wizytówek firmy.

– Ciężko pracujemy nad poprawą naszej wydajności i mimo trudnych warunków handlowych, zrobiliśmy postęp. Osiągnęliśmy doskonały wynik w sprzedaży żywności, ponieważ klienci nadal ufają nam i mają pewność, co do pochodzenia i jakości sprzedawanych produktów. Jesteśmy coraz bardziej postrzegani jako sieć sklepów oferujących towary na specjalne okazje – poinformował w ostatnim komunikacie firmy Marc Bolland, chief executive Marks & Spencer.

Marks & Spencer prowadzi działalność w Polsce od 1998 roku i posiada aktualnie w naszym kraju 16 sklepów. Sklep w Łodzi, to jeden z największych salonów M&S w Polsce. Na jego dwóch piętrach o łącznej powierzchni ponad 3 tys. mkw, znajduje się duży wybór modnych kolekcji, dostępnych tylko w sieci sklepów M&S. Sklep działa od sierpnia 2012 roku.

W Wielkiej Brytanii, Marks & Spencer jest jedną z wiodących firm działających na rynku detalicznym. Firma oferuje odzież, kosmetyki, produkty do domu, a także artykuły spożywcze. Co tydzień sklepy sieci odwiedza około 20 mln klientów na całym świecie. Firma zatrudnia łącznie około 81 tys. osób na terenie Wielkiej Brytanii oraz w 44 innych krajach na całym świecie.

Firma Marks & Spencer powstała ponad 129 lat temu. Obecnie ma ponad 730 sklepów w Wielkiej Brytanii i ponad 390 sklepów na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Azji.