Gok Wan w Porcie Łódź
Gok Wan w Porcie Łódź

14 maja 2013 roku w Londynie ogłoszono listę zwycięzców Solal Marketing Awards. Prestiżową nagrodę przyznawaną przez ICSC (International Council of Shopping Centers) zdobyło centrum handlowe Port Łódź.

Podczas tegorocznej gali Port Łódź zdobył Solal Marketing Awards w kategorii Cause Related Marketing. Tym samym, jurorzy docenili wizytę Gok Wana w Polsce, którą centrum zorganizowało w październiku 2011.

– Nagrody przyznawane przez ICSC należą do najbardziej prestiżowych wyróżnień marketingowych w Europie. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia i cieszymy się, że nasz pomysł i praca włożona w przygotowanie imprezy zostały docenione – mówi Emilia Lange-Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź.

Podczas dwudniowej wizyty Gok Wana w Polsce zorganizowanej przez Port Łódź, brytyjski stylista przeprowadził trzy spektakularne metamorfozy kobiet wyłonionych w konkursie.

– Działania Gok Wana i idee jakie promuje, są spójne  z wizerunkiem Portu Łódź. To, co zachwyciło nas w Goku, to jego umiejętność wyczarowywania stylizacji, których nie powstydziliby się najdrożsi projektanci mody, z ubrań i dodatków dostępnych na półkach i wieszakach popularnych marek z centrów handlowych. Nasz pomysł docenili najpierw klienci, a teraz Międzynarodowa Rada Centrów Handlowych – mówi Emilia Lange-Cichocka.

Port Łódź jest największym podmiejskim centrum handlowym w regionie łódzkim. Na jego terenie znajduje się sklep Ikea, Leroy Merlin, Saturn, Marks & Spencer, supermarket Piotr i Paweł oraz ponad 150 sklepów oferujących odzież damską, męską i dziecięcą oraz dodatki, meble i akcesoria wyposażenia wnętrz, elektronikę oraz artykuły dla dzieci. Wśród najemców Portu Łódź znajdują się także restauracje, kawiarnie i punkty usługowe. W centrum obiektu znajduje się Patio – strefa handlowo-rekreacyjna o powierzchni 7 tys. mkw., z zewnętrznym placem zabaw, sceną i fontanną.

Do dyspozycji klientów Portu Łódź oddany został bezpłatny parking z 4,5 tys. miejsc oraz bezprzewodowy internet.

Właścicielem obiektu jest Inter Ikea Centre Group Poland należąca do grupy spółek Ikea.