Sklep Decathlon XS

– Decathlon XS to nowy na polskim rynku format sklepu sportowego o dyskontowym charakterze. Obecnie targetujemy głównie w duże aglomeracje i miasta powyżej 120 tys. mieszkańców. Jednak plany na przyszłość zakładają również mniejsze miejscowości około 50-60 tys. – powiedział portalowi Retailnet Szymon Mołda, dyrektor generalny Koodza sp. z o.o.

– Na powierzchni około 1 tys. do 1,2 tys. mkw. oferujemy wybór produktów używanych przy uprawianiu najpopularniejszych w naszym kraju dyscyplin sportowych. Oferta oparta jest o nasze marki własne takie jak Quechua, Wedze, Tribord, Domoys, Kalenji i wiele innych, które są znane od wielu lat na rynku dzięki sklepom Decathlon.

-Sklepy Decathlon XS mają skromniejszy wystrój niż ich większy odpowiednik (Decathlon), zakupów dokonuje się przeważnie w samoobsłudze, nie posiadamy serwisu rowerowo-narciarskiego, możliwości zakupu na raty, ani możliwości korzystania z programu lojalnościowego. Dzieje się tak dlatego, iż wszystko zostało podporządkowane osiągnięciu jednego celu , którym jest zaoferowanie klientom nieprawdopodobnie niskich cen przy utrzymaniu wysokiej jakości naszych produktów.

-Otwarty 22 marca br. sklep Decathlon XS w Chorzowie (Galeria AKS Carrefour) jest pierwszym tego typu obiektem handlowym w Polsce. Jego bardzo dobre przyjęcie przez klientów, pozwala optymistycznie patrzeć na kwestię kolejnych otwarć w tym roku jak i w latach następnych.

– Decathlon XS jest wynikiem rozwoju dyskontowego konceptu zapoczątkowanego przez sklep Koodza. Nie będziemy jednak otwierać kolejnych sklepów o charakterze hard-dyskont – jakim jest Koodza, gdyż zdecydowaliśmy się na koncept Decathlon XS. Istniejący w katowickim centrum Dąbrówka sklep Koodza, przejdzie z końcem roku rebranding na Decathlon XS, co znacząco podniesie jego, jakość handlową, która mam nadzieje zostanie doceniona przez naszych obecnych jak i nowych klientów – dodał Szymon Mołda

Firma Koodza należy do Grupy Oxylane, która kontroluje sieci sprzedaży i marki oferujące sprzęt i odzież sportową. Głównym formatem handlowym Oxylane jest Decathlon.