Kolekcja Lavard
Kolekcja Lavard

Polska marka odzieżowa Lavard planuje otwarcie 6 nowych salonów sprzedaży. Otwarcia większości nowych sklepów przewidywane są na czwarty kwartał 2013 roku.

Jak poinformowali redakcję Retailnet przedstawiciele sieci, liczba podpisanych umów najmu powierzchni handlowych rośnie.  Na rok 2013 marka ma podpisane umowy najmu w Galerii Katowickiej o powierzchni 85 mkw. i Galerii Bronowickiej w Krakowie o powierzchni 82 mkw. Spółka podpisała umowy najmu także w Outlet Center w Lublinie, City Center Poznań, CH Wzgórze Gdynia.  Wszystkie otwarcia przewidywane są na IV kwartał 2013. Wyjątkiem jest przyfabryczny salon Lavard w Starym Bystrym o powierzchni 300 mkw.

– Misją naszej firmy jest towarzyszenie naszym klientom we wszystkich ważnych momentach życia, dlatego w ofercie posiadamy w pełni komplementarny asortyment na każdą okazję.  Tworzymy ekskluzywną i wyrafinowaną modę użytkową z wysokiej jakości tkanin i dodatków najlepszych światowych producentów.  Posiadamy dużą bazę stałych klientów z różnych części Polski, dlatego aby być bliżej naszych odbiorców  otwieramy nowe salony – mówi Marcin Gacek, prezes Lavard.

W przeciągu 3 lat liczba salonów Lavard wzrosła prawie o 50 proc. Obecnie, jak poinformowano, marka posiada salony w najbardziej prestiżowych centrach handlowych w Polsce min. w Bonarka City Center w Krakowie, CH Silesia w Katowicach, CH Promenada w Warszawie.

Markę Lavard w najbliższym czasie czeka także wiele zmian dotyczących relokacji niektórych punktów, a także przedłużenia umów najmu. W ostatnim czasie firma podpisała umowę na kolejne 5 lat min. w Galerii Jurajskiej w Częstochowie.

Jedną z istotniejszych zmian będzie wprowadzenie odzieży damskiej marki, początkowo dostępnej tylko w salonie przyfabrycznym w Starym Bystrym. Produkty marki szyte są w przeważającej części w Polsce. Część asortymentu pochodzi z Hiszpanii i Włoch. Obecnie w sieci znajduje się około 60 sklepów. Lavard sp. z o.o. należy do Grupy odzieżowej Gamatex.