Kolekcja Solar

W ostatnim raporcie finansowym firma Solar poinformowała, że przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów w pierwszym kwartale 2013 wyniosły ponad 35,1 mln zł. W ubiegłym roku w tym samym czasie wyniosły one ponad 39,5 mln zł.

Strata netto firmy w pierwszym kwartale 2013 wyniosła ponad 2 mln zł. W ubiegłym roku w tym samym czasie zysk netto firmy wyniósł dokładnie ponad 7,7 mln zł.

Solar Company SA na koniec 2012 roku posiadała sieć sprzedaży składającą się z 74 sklepów własnych, 15 sklepów franczyzowych, 116 sklepów sieci zewnętrznych oraz 31 sklepów sieci zewnętrznych za granicą.

Solar Company, właściciel sieci odzieżowej w marcu 2013 roku otworzył dwa nowe sklepy w centrach handlowych. W Polsce ruszył salon w CH Europa Centralna w Gliwicach. Natomiast za granicą otwarto sklep franczyzowy w CH La Belle Etoile w Luksemburgu.

W naszym kraju jeszcze w tym roku sieć powiększy się o dwa salony własne (w Galerii Katowickiej i CH Wzgórze w Gdyni) oraz jeden punkt franczyzowy.

Spółka w 2013 roku uruchomi jeszcze kilka salonów franczyzowych Solar za granicą m.in.: w Niemczech, Anglii i na Litwie. Ponadto firma prowadzi zaawansowane rozmowy z kilkoma partnerami w sprawie kolejnych umów.

Solar to polska marka założona w 1989 roku przez trzech współwłaścicieli. Zatrudnia 700 pracowników i posiada 4,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Pierwszy sklep firmowy otwarto w Poznaniu w 1998 roku.