Apple
Apple

W kwietniu 2013 roku firma Eurotel SA podpisała umowę z Apple Distribution International Ireland, na mocy której Eurotel jako Apple Authorized Reseller będzie mógł otwierać i prowadzić na polskim rynku autoryzowane salony sprzedaży Apple.

Jak poinformowali przedstawiciele spółki, pierwsze salony iDream ruszą jeszcze w tym roku.

Grupa Eurotel, obsługująca sieć ponad 300 salonów sprzedaży operatorów T-Mobile i Play, poinformowała także, że skonsolidowany zysk netto grupy wyniósł za I kwartał br. 1,571 mln zł, wobec 1,602 mln zł w I kwartale 2012 roku, a przychody grupy wyniosły analogicznie 28,828 mln zł, wobec 28,406 mln zł w I kwartale 2012 roku.

Wynik jednostkowy (zysk netto Eurotel SA) był prawie dwukrotnie wyższy niż przed rokiem. Głównym czynnikiem wpływającym na poprawę wyniku netto Eurotel SA w tym okresie była dywidenda wypłacona przez spółkę zależną Viamind – poinformowano w komunikacie finansowym.

Wynik skonsolidowany netto (zysk netto) grupy Eurotel za I kwartał 2013 r. wyniósł 1,571 mln zł, wobec 1,602 mln zł w I kwartale 2012 roku. Przychody Grupy wyniosły w I kwartale 2013 r. 28,828 mln zł, zaś w I kwartale 2012 roku było to 28,406  mln zł. W samej spółce dominującej Eurotel SA wynik netto za I kwartał br. był prawie dwukrotnie wyższy niż przed rokiem  – wyniósł 2,352 mln zł, wobec 1,212 mln zł w I kwartale 2012 r.

– Wynik Grupy jest porównywalny do ubiegłorocznego, a spółki zależne wykazują rekordowe wyniki, co dobrze rokuje na cały rok 2013. Spadek przychodów z tytułu sprzedaży w samej spółce Eurotel SA spowodowany był przez dwa czynniki. Pierwszy to wprowadzanie przez operatora T-Mobile systemu sprzedaży ratalnej; proces ten trwał do końca I kwartału i w pewnym stopniu zmniejszył efektywność sprzedaży salonów. Natomiast drugi czynnik, to nie najlepszy odbiór przez rynek oferty T-Mobile w I kwartale, co przełożyło się na mniejszą sprzedaż i trudności w realizacji nałożonych planów, przez co poziom wypłaconych prowizji znacząco się zmniejszył – mówi Tomasz Basiński, wiceprezes zarządu Eurotel SA.

– Wynik jednostkowy netto za I kwartał br. jest jednak znacząco lepszy od ubiegłorocznego, przede wszystkim dzięki dywidendzie uzyskanej ze spółki zależnej Viamind. Taka tendencja będzie nabierać coraz większego znaczenia w przyszłości, wraz z poprawą wyników zarówno Viamind, jak i innych spółek zależnych – to właśnie one będą tworzyły w coraz większym stopniu zysk do podziału dla akcjonariuszy Eurotel SA.

Grupa telekomunikacyjna Eurotel SA jest od 7 lat notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych. Posiada łącznie 350 punktów sprzedaży, w tym T-Mobile (170 punktów) i Play (110 punktów) oraz sieć Telewizji n z 70 punktami.

Sieć sprzedaży tworzona jest w oparciu o własne placówki jak i partnerów handlowych na podstawie podpisywanych z nimi umów dealerskich. Eurotel SA buduje również sieć punktów franczyzowych w oparciu o współpracę bezpośrednio z operatorami.