Piekarnio-cukiernia Raszczyk w Alfa Centrum Gdańsk

W maju w Centrum Alfa Gdańsk została uruchomiona piekarnio-cukiernia Raszczyk. Nowy najemca  wynajął lokal o powierzchni 60 mkw, który jest zlokalizowany na parterze galerii obok salonu fryzjerskiego Dorota.

Natomiast w poprzednim miesiącu w Centrum Alfa Gdańsk otwarto salon Sinsay (pow. 249 mkw.), Lavard (pow. 90 mkw.), Apart (pow. 93 mkw.) oraz sklep 4F (pow. 163 mkw.).

Raszczyk to firma rodzinna, która rozpoczęła swoją działalność w 1950 roku. Piekarnio-cukiernia oferuje szeroki wybór pieczywa, a także ciasta deserowe, praliny, torty i ciastka.

Centrum Handlowe Alfa znajduje się w Gdańsku, w dzielnicy Przymorze, przy ul. Kołobrzeskiej 41c. Obiekt został oddany do użytku w październiku 2002 roku. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 55 tys. metrów kwadratowych, natomiast powierzchnia najmu to 20 tys. mkw. Na parkingu o powierzchni ok. 18 tys. mkw., znajduje się ponad 500 bezpłatnych miejsc. Alfa Centrum w Gdańsku posiada 80 sklepów i punktów usługowych, kino oraz ścianę wspinaczkową.

Zarządcą Alfa Centrum jest firma ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o.- europejski lider rynku centrów handlowych. Firma specjalizuje się w inwestycjach w eleganckie, śródmiejskie galerie handlowe. Realizuje również obiekty wielofunkcyjne, biurowe, transportowe i specjalnego zastosowania. ECE działa w Europie już od 40 lat natomiast w Polsce już ponad 10 lat.