Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju w TK
Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju w TK Development

– Obecnie poziom komercjalizacji Centrum Handlowego Nowy Rynek w Jeleniej Górze wynosi już 40 proc. To zainteresowanie najemców potwierdza, że projekt ma najlepszą lokalizację w mieście. Podpisując umowy z najważniejszymi sieciami odzieżowymi w Polsce staramy się stworzyć produkt kompleksowy, który będzie służył mieszkańcom Jeleniej Góry i okolic – powiedział portalowi Retailnet Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju w TK Development.

– Wśród najemców możemy wymienić całą grupę LPP – Reserved, Mohito, House, Cropp, najnowszą markę Sinsay oraz Home&You. Oprócz LPP do naszego projektu dołączyła marka H&M i grupa Inditex. Prowadzimy rozmowy z kolejnymi najemcami. Te sukcesy komercjalizacyjne pociągnają za sobą wzmożone zainteresowanie kolejnych najemców. Dlatego spodziewamy się w krótkim czasie osiągnięcia współczynnika najmu na poziomie 50 proc. – dodał Jarosław Lipiński.

Na działce o powierzchni 3 ha deweloper TK Development i Heitman planuje wybudować Centrum Handlowe Nowy Rynek o powierzchni całkowitej 56 tys. mkw., w tym powierzchni najmu 24 tys. mkw. W obiekcie może się znaleźć ok. 115 lokali handlowo-usługowych. Swoje sklepy  otworzy m.in. Cropp, House, Mohito, Sinsay, Reserved, H&M, Bershka, Stradivarius, Home&You oraz operator spożywczy Intermarché. Miejsca parkingowe zostaną udostępnione klientom w podziemiu oraz na dachu obiektu. Ostatnio Urząd Miasta w Jeleniej Górze wydał zgodę na budowę CH Nowy Rynek.

70 proc. udziałów spółki celowej projektu jest po stronie inwestora Heitman, pozostałe 30 proc. – po stronie TK Development. Wartość inwestycji to 55 mln euro.

Lokalizacja obiektu przy ulicy Obrońców Pokoju 1, pomiędzy Starym Miastem a Al. Jana Pawła II, w bezpośrednim sąsiedztwie jeleniogórskiego rynku oraz na przedłużeniu głównej ulicy handlowej 1 Maja  umożliwi  dostęp do CH  klientom zmotoryzowanym, pieszym oraz turystom.

Centrum Handlowe Nowy Rynek to  nowy punkt na handlowej mapie miasta- podkreśla inwestor. Nowy Rynek będzie kojarzył się z miejscem atrakcyjnych zakupów położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Starówki.  Realizacja galerii handlowej zakłada przebudowę istniejącego dworca autobusowego i włączenie go do inwestycji.

Nowy Rynek będzie zarówno galerią handlową jak i centralnym punktem komunikacji dla mieszkańców i turystów.