Media Saturn Holding

Media Markt i Saturn wprowadzają nową usługę usprawniającą sprzedaż w sklepach internetowych obu sieci.

Zakupy zrealizowane za pośrednictwem stron www.saturn.pl i www.mediamarkt.pl  można odbierać w prawie 700 Paczkomatach zlokalizowanych w blisko 200 miastach Polski.

Do tej pory towary zakupione w sklepach internetowych można było otrzymać z dostawą do domu lub odebrać w jednym z 18 salonów sprzedaży sieci Saturn i w 47 salonach sprzedaży Media Markt.

Dzięki podjęciu współpracy z firmą InPost, która oferuje nowoczesny system skrytek pocztowych, klienci sieci Saturn i Media Markt mogą teraz odebrać zakupiony przez siebie sprzęt również w wybranym Paczkomacie. Dostęp do przesyłki jest nieograniczony – można ją podjąć o dowolnej porze we wszystkie dni tygodnia. Paczka może mieć maksymalne wymiary 41cm x 38 cm x 64 cm i ważyć do 25 kg.

Paczkomaty to szybki, łatwy i nowoczesny sposób na zakupy w sieci – bez kolejek, wizyt kuriera, wypełniania i podpisywania zbędnych dokumentów. Obecnie sieć Paczkomatów tworzy 600 maszyn dostępnych w blisko 200 miastach i miejscowościach na terenie całego kraju.

– Wprowadzenie tego rozwiązania we współpracy z InPost, jak poinformowali przedstawiciele sieci, znacznie zwiększa potencjał obu sieci w rozwijaniu ich obecności w internecie, jest jednocześnie świadomą odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania współczesnego klienta – powiedział Grzegorz Kamionka kierownik projektu logistycznego E-Commerce z Media Saturn Online sp. z o.o.

Korzystanie z Paczkomatów jest całkowicie bezpieczne – znajdują się one pod stałym nadzorem kamer, a dodatkowo zwykle są zlokalizowane w sąsiedztwie często odwiedzanych miejsc (stacje paliwowe, czy duże sieci handlowe). Aby odebrać przesyłkę, nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem sklepu internetowego. Wystarczy dokonać zakupu za pośrednictwem strony i wybrać Paczkomat jako formę dostawy. Po złożeniu zamówienia klient otrzymuje wiadomość SMS i e-mail z kodem odbioru przesyłki. Nabywca jest również na bieżąco informowany o stanie realizacji przesyłki. Odebranie paczki jest niezwykle proste – na ekranie Paczkomatu należy wpisać numer telefonu komórkowego oraz otrzymany wcześniej kod odbioru.

Obecnie w Polsce działa 18 sklepów stacjonarnych sieci Saturn i 47 Media Markt.

Holding Media-Saturn należy do Metro Group – międzynarodowego koncernu handlowego działającego w ponad 30 krajach świata.