Tape à l'oeil

W kwietniu na polskim rynku pojawiła się francuska marka odzieżowa Tape a l’oeil. Swój pierwszy sklep uruchomiła w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tape a l’oeil wprowadzana jest przy współpracy z firmą Ordipol sp. z o.o.

– W 2013 roku najprawdopodobniej otwartych będzie 12 salonów. Już teraz podpisane są umowy na 9 lokalizacji – wszystkie sklepy będą umiejscowione w centrach handlowych. Pozostałe umowy są w trakcie negocjacji. Pierwsze sklepy powstaną w największych miastach Polski: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach – powiedział portalowi Retailnet Sebastian Jędrej, dyrektor na Polskę, Tape a l’oeil.

– Obecnie marka posiada 7 salonów, we wspomnianym już Piasecznie, w CH M1 w Czeladzi, CH 3 Stawy w Katowicach, CH Korona we Wrocławiu, CH Zakopianka oraz M1 w Krakowie i CH Auchan w Łomiankach. Najbliższe otwarcie planowane jest na 22 maja w CH Auchan Komorniki pod Poznaniem.

– Średnia powierzchnia salonów to 150 mkw., jednakże Tape a l’oeil otwiera salony o powierzchni od 110 do 250 mkw., traktując jako kryterium wielkość miasta i atrakcyjność centrum handlowego – dodał Sebastian Jędrej.

Tape a l’oeil to francuska marka dla dzieci od narodzin do 14 lat. Tape a l’oeil została stworzona 20 lat temu we Francji. Obecnie Tape à l’oeil posiada ponad 250 sklepów na całym świecie i ciągle się rozwija, aby przedstawić swoją kolekcję w nowych obszarach geograficznych. Tape à l’oeil to również sprzedaż internetowa na www.t-a-o.com. W Polsce Tape à l’oeil pojawiło się w 2013 roku wraz z otwarciem swoich pierwszych sklepów w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Czeladzi.

Ordipol sp. z o.o. jest odpowiedzialna również za rozwój sieci marki Orsay w Polsce. Barbara Has, Expansion Manager marki Orsay i Pimkie – prowadzi rozmowy z wynajmującymi na temat potencjalnych lokalizacji dla Tape a l’oeil w Polsce oraz negocjuje warunki. Decyzje odnośnie ostatecznego wyboru podejmują bezpośrednio przedstawiciele marki w Polsce i we Francji.