Deka Smak
Deka Smak

Sieć restauracji samoobsługowych Deka Smak tworzy obecnie 5 lokali gastronomicznych. Sieć dostępna jest między innymi w CH Silesia City Center w Katowicach, Solaris Center w Opolu i CH Focus Mall w Zielonej Górze.

– W tym roku planujemy otwarcie szóstej restauracji Deka Smak. Lokal będzie działał w centrum handlowym. Planujemy rozwijać sieć restauracji samoobsługowych w tego typu obiektach w całej Polsce. Szczególnie jesteśmy zainteresowani dużymi miastami. Zależy nam na tym, by nowe lokale znajdowały się w galeriach w części food court wśród innych najemców gastronomicznych – mówi w rozmowie z Retailnet Łukasz Kisza, współwłaściciel spółki PMK Gastronomia, do której należy sieć Deka Smak.

Firma otwiera restauracje w różnych formatach.

– Lokale typowo restauracyjne, w których zapewniamy własne miejsca siedzące i zastawę zajmują około 250 metrów kwadratowych. Z kolei typowe punkty sprzedaży w strefach gastronomicznych galerii handlowych mierzą około 100 metrów kwadratowych – dodaje Łukasz Kisza.

Deka Smak to sieć restauracji samoobsługowych opartych o koncept jedzenia na wagę. Pierwszy lokal powstał w Opolu w 2002 roku. Kolejne restauracje serwujące jedzenie na wagę, począwszy od 2006 roku, otwierane były pod nazwą BBB – Bistro Bar Buffet. Od 2009 roku wszystkie lokale w ramach sieci przyjęły nazwę Deka Smak.

Koncepcja Deka Smak polega na samodzielnym komponowaniu przez klienta wybranego dania spośród potraw dostępnych w ciepłym i zimnym bufecie. Każdy klient płaci tyle samo  za 100 g potrawy – 2,99 zł.