Galeria Veneda

31 maja br. w Galerii Veneda w Łomży zostanie otwarty salon Takko Fashion. Właściciel marki na potrzeby sklepu wynajął lokal o powierzchni blisko 500 mkw., który będzie znajdował się w sąsiedztwie sklepów Kliff Sport i Zabawkowy Raj.

Takko Fashion jest jednym z największych sprzedawców detalicznych modnej odzieży w Europie. Obecnie posiada ponad 1,7 tys. lokali handlowych. Firma od 30 lat działa jako sieć sklepów odzieżowych. W Polsce marka jest obecna od 2008 roku.

Galeria Veneda zlokalizowana jest w Łomży, u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Obiekt dysponuje całkowitą powierzchnią 40 tys. mkw. z czego prawie 16 tys. mkw. przeznaczono pod wynajem. Zakupy można robić m.in. w hipermarkecie Tesco Extra, sklepach RTV Euro AGD, Reserved, House, Cropp Town, Mohito, Sinsay, CCC, Rossmann, Orsay, Deichmann, Martes Sport, Kari, Cliff Sport, Apart, 4F i Zabawkowy Raj. Klienci mają do dyspozycji parking oferujący 600 miejsc postojowych. Galeria została otwarta 7 marca 2013 roku.

Generalnym wykonawcą Galerii Veneda był Instal Białystok. Projekt architektoniczny  powstał w warszawskiej pracowni projektowej Mąka Sojka Architekci we współpracy z zespołem architektów Echo Investment.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 900 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i na Ukrainie.