CH Galaxy
CH Galaxy

Zrealizowane i zarządzane przez Echo Investment centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy w Szczecinie, otrzymało certyfikaty BREEAM In-Use potwierdzające energooszczędność budynku, dbałość o środowisko w procesie zarządzania i obniżanie kosztów eksploatacji.

BREEAM In-Use to system oceny jakości budynków, biorący pod uwagę wiele cech danej inwestycji takich jak dostępność transportowa, jakość materiałów i konstrukcji, zarządzanie eksploatacją i realizacją, gospodarka wodna i gospodarka odpadami.

CHR Galaxy uzyskało certyfikaty BREEAM In-Use z oceną bardzo dobrą zarówno w kategorii Asset Rating (budynek), jak i Building Management (jakość zarządzania).

– Certyfikaty są potwierdzeniem naszego zaangażowania w ochronę środowiska oraz dowodem na to, że budynek Galaxy jest zbudowany i zarządzany pod kątem obniżenia kosztów eksploatacji, a więc z korzyścią dla naszych najemców i klientów. Proces certyfikacji BREEAM In-Use potwierdził wysoką jakość stosowanych przez nas procedur związanych z utrzymaniem budynku. Bardzo dobrze oceniono także jakość wykonywanych przeglądów oraz konserwacji systemów i urządzeń technicznych – mówi Wojciech Knawa, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami Echo Investment.

Certyfikat BREEAM In-Use przyznawany jest przez BRE (Building Research Establishment) na podstawie materiałów i raportu przygotowanych przez licencjonowanego asesora, który w trakcie procesu certyfikacji współpracuje z zarządcą nieruchomości.

CH Galaxy to największe centrum handlowo-rozrywkowe w regionie zachodniopomorskim. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 42 tys. mkw. W Galaxy klienci mogą korzystać z oferty 170 sklepów różnych branż, kina i hipermarketu Real. Obiekt zaprojektowany przez pracownię architektoniczną OTH został otwarty w 2003 roku.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 900 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i na Ukrainie.