Restauracja Sphinx

Dla wszystkich klientów, którzy cenią sobie oryginalny smak orientalnych dań otwarto restaurację sieci Sphinx w Galerii Krakowskiej. Restauracja zajmuje powierzchnię około 200 mkw. i znajduje się na poziomie +1.

Sphinx jest największą w Polsce siecią restauracji typu casual dining – oferujących posiłki zarówno na szybki lunch, spotkanie biznesowe, jak i obiad w gronie rodzinnym. Szeroka oferta restauracji zawiera głównie dania kuchni orientalnej, a jej specjalnością jest Shoarma, która stała się już kultową pozycją w menu. W restauracjach Sphinx można znaleźć również dania z ryb, potrawy z drobiu, schabu, karkówki, a także dania włoskie i wegetariańskie.

Sfinks Polska zarządza obecnie 110 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 93 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 7 restauracjami WOOK (segment casual dining).

Galeria Krakowska została otwarta w 2006 roku. Położona jest w samym centrum Krakowa, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego. Obszar oddziaływania Galerii Krakowskiej obejmuje ponad 1,3 mln. mieszkańców woj. małopolskiego. Łączna powierzchnia 270 punktów handlowych położonych na 3 poziomach wynosi 60 tys. mkw., a także 4,5 tys. mkw. powierzchni biurowych.