M-commerce
M-commerce

Sklep Media Markt z ofertą ponad 100 tys. produktów od maja 2013 roku mieści się w telefonie komórkowym. Firma uruchomiła mobilną wersja sklepu internetowego

Sklep internetowy Media Markt, jak poinformowali przedstawiciele sieci, cieszy się ogromną popularnością wśród polskich internautów. Rosnąca liczba użytkowników robiących zakupy za pomocą smartfonów i tabletów sprawiła, że spółka zdecydowała o uruchomieniu także mobilnej wersji sklepu.

– Aby ułatwić korzystanie z witryny, parametry sklepu zostały przystosowane do wymogów technologii mobilnych oraz do wyświetlania treści na mniejszych ekranach. Mobilna wersja serwisu została uproszczona i pozbawiona dużych elementów graficznych. Dzięki temu szybkość transmisji jest większa, a transfer danych ograniczony. W efekcie strona szybciej ładuje się na telefonie, a jej przeglądanie jest wygodniejsze – mówi Piotr Zemło, dyrektor Media Saturn Online sp. z o. o.

Wersja mobilna łączy wszystkie funkcje klasycznej strony www serwisu, wykorzystując równocześnie dodatkowe możliwości technologiczne smartfonów. Serwer automatycznie rozpoznaje rodzaj urządzenia, a w przypadku korzystania z przeglądarki mobilnej, generuje właściwą wersję strony. Na tabletach uruchamiana jest standardowa wersja sklepu internetowego – jego projekt zapewnia czytelność i przejrzystość także na tych urządzeniach.

Poza możliwością zrobienia zakupów za pomocą smartfonów, mobilna wersja sklepu oferuje także funkcje dodatkowe. Są to: geolokalizacja, która umożliwia szybkie zlokalizowanie najbliższego sklepu, sprawdzenie dostępności i cen produktów oraz możliwość bezpośredniego połączenia telefonicznego z karty towaru do ogólnopolskiej Infolinii Media Markt w celu złożenia zamówienia.

Jak informują przedstawiciele sieci, już co czwarty Polak korzysta ze smartfona i liczba użytkowników wciąż rośnie. Osoby korzystające ze smartfonów należą do bardzo aktywnej grupy internautów. 47 proc. z nich wykorzystuje telefon do szukania informacji o produktach będąc w domu, a 25 proc. robi to także podczas wizyt w sklepie.

Media Markt to jeden z największych sprzedawców detalicznych artykułów z zakresu elektroniki użytkowej w Europie. Firma została założona w 1979 roku, należy do Media-Saturn-Holding GmbH. Obecnie Media Markt posiada w Polsce 47 sklepów.