Wstępna wizualizacja Poznań City Center
Wstępna wizualizacja Poznań City Center, TriGranit

Matras podpisał umowę najmu lokalu w Poznań City Center. Księgarnia o powierzchni 153 mkw., znajdzie się na parterze przy głównym wejściu do galerii.

Matras jest liderem dystrybucji książek na polskim rynku. W księgarniach na terenie Polski Matras oferuje ponad 130 tys. tytułów i kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej poprzez biografie po książki dla dzieci.

– Matras jest jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się marek na rynku księgarskim. O sukcesie tej marki w dużej mierze stanowi doskonałe rozeznanie rynku, dopasowanie oferty do lokalnych potrzeb i trafność decyzji lokalizacyjnych. Pozyskanie takiego najemcy jest oczywiście sukcesem dla centrum handlowego, ale także swoistym potwierdzeniem potencjału obiektu – mówi Aleksander Kowalski, Leasing Director, TriGranit Management Corporation, odpowiedzialny za komercjalizację Poznań City Center.

Poznań City Center (PCC) to obiekt położony w śródmieściu Poznania będący centrum komunikacyjno-handlowym z wielokondygnacyjnym parkingiem na 1500 miejsc oraz nowymi dworcami PKP i PKS, zintegrowanymi z Poznańskim Szybkim Tramwajem. W maju 2012 oddano do użytku część dworcową o powierzchni 7 tys. mkw., wybudowaną nad torami kolejowymi.  Planowane jesienią 2013 r zakończenie drugiej fazy budowy, umożliwi  otwarcie centrum handlowego, dworca PKS i zaplecza parkingowego. Węzeł komunikacyjny, czyli terminal autobusowy na poziomie gruntu oraz dworzec kolejowy na poziomie +1 połączony będzie komunikacyjnie z poziomami +1 i +2 galerii handlowej o powierzchni 60 tys. mkw. z 250 sklepami i 2 strefami foodcourt. Inwestycja realizowana jest przez TriGranit Development wspólnie z PKP SA i Europa Capital w oparciu o Partnerstwo Publiczno-Prywatne.

TriGranit Development Corporation jest przedsiębiorstwem deweloperskim z ponad piętnastoletnim doświadczeniem rynkowym. Firma posiada oddziały w 7 krajach Europy Środkowo-Wschodniej i imponujące portfolio ukończonych obiektów. TriGranit Management Corporation (TGM) to firma wyspecjalizowana w zarządzaniu nieruchomościami na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, m. in. w takich krajach jak: Węgry, Polska, Słowacja, Chorwacja, Słowenia, Rumunia i Rosja. W portfolio zarządzanych nieruchomości znajdują się: centra handlowe, biura, centra rozrywki, centra edukacyjne, z których korzysta około 50 milionów klientów rocznie. Jako jedna z największych firm w regionie TGM współpracuje z ponad 1500 najemcami. W Polsce Trigranit Management Polska sp. z o.o. zarządza m.in. Bonarka City Center oraz świadczy usługi leasingowe dla projektu Poznań City Center.