Wojciech Normand, wiceprezes zarządu Deichmann-Obuwie

– W maju spółka Deichmann otworzyła kolejne 2 sklepy:  w Galerii Solnej w Inowrocławiu oraz w Galerii Fabryka w Mrągowie. W czerwcu zamierzamy uruchomić pierwszy sklep w miejscowości Wałcz. Na koniec pierwszego półrocza polska sieć naszych sklepów będzie liczyła 219 punktów – powiedział portalowi Retailnet Wojciech Normand, wiceprezes zarządu Deichmann-Obuwie sp. z o.o.

– Druga połowa roku oznacza dla naszej spółki utrzymanie dynamicznego tempa rozwoju sieci. W sierpniu planujemy otwarcie sklepów w CH Braniewo w Braniewie, CH Trzy Korony w Nowym Sączu, a jesienią w Galerii Bem w Zambrowie. Pierwsze sklepy Deichmann pojawią się w tym roku także w Oławie, w Nowym Dworze Mazowieckim, Myszkowie, Sochaczewie i Nysie. Kolejne placówki Deichmann zostaną otwarte także w Gdańsku (CH Matarnia), a także we Wrocławiu (Arkady Wrocławskie), Poznaniu (CH City Center) i Katowicach (Galeria Katowicka). Wierzymy, iż łączna liczba sklepów Deichmann w Polsce na koniec 2013 roku przekroczy znacznie 230 punktów.

– Nie zapominamy też o istniejących już naszych sklepach, a szczególnie tych dla których udało nam się przedłużyć umowę na kolejny łącznie 10-letni okres. W tym roku przebudowaliśmy już całkowicie nasz sklep w CH Platan w Zabrzu, Wola Park w Warszawie, Auchan w Komornikach, latem tego roku nowy wystrój otrzymają placówki w CH Kaufland we Włocławku, CH Tesco w Kaliszu, Auchan w Mikołowie i Wileńska w Warszawie.

– Mijające okresy najmu to okazja do zakończenia współpracy w obiektach handlowych o niskim współczynniku odwiedzalności . Na rok 2013 zaplanowaliśmy zamknięcie 6 nierentownych placówek: w Łodzi, Legnicy, Koszalinie, Gdańsku, Kaliszu i Zielonej Górze. Likwidacja tych placówek pozytywnie wpłynie na wynik finansowy całej naszej spółki – dodał Wojciech Normand.

Deichmann Obuwie sp. z o.o. została zarejestrowana w 1996 roku. Właścicielem polskiego oddziału jest firma Deichmann – Schuhe Service GMBH. Średnia powierzchnia otwieranych punktów wynosi ok. 450 mkw. Spółka prowadzi również sprzedaż w sklepie internetowym www.deichmann.com, w ofercie którego docelowo znajdzie się około 1,5 tys. artykułów. W sklepach Deichmann dostępne jest obuwie marek: Elefanten, Gallus, Medicus, 5th Avenue, Graceland, Voctory, Adidas, Nike, Puma oraz Fila. Na koniec 2011 roku Deichmann w Polsce liczył 196 salonów oraz zatrudniał 1849 osób. Spółka Deichmann Obuwie w 2011 roku odnotowała obroty w wysokości 746 mln zł i sprzedała ponad 8,1 mln par butów.

Firma Deichmann SE powstała w 1913 roku jako przedsiębiorstwo rodzinne i nadal pozostaje w rękach rodziny założycielskiej. Prawie stuletnia historia firmy ma swój początek w Essen. Dziś nadal znajduje się tam główna centrala grupy. Firma Deichmann na koniec 2011 roku posiadała 3 175 sklepów w 22 krajach (Niemcy, Polska, Szwecja, Litwa, Czechy, Słowacja, Austria, Dania, Holandia, Wielka Brytania, Szwajcaria, Węgry, Słowenia, Włochy, Chorwacja, Rumunia, Serbia, Bułgaria, Turcja, Hiszpania oraz USA) i zatrudniała 32,5 tys. pracowników. Charakterystyczną cechą firmy Deichmann jest finansowanie jej rozwoju z własnych środków, bez kredytów i pożyczek.