Warszawa
Warszawa

W miejscu Uniwersamu – budynku handlowo-usługowego w Warszawie na Grochowie mają powstać dwa 16-piętrowe wieżowce mieszkaniowe wraz z galerią handlową. Firmą, która zamierza zrealizować inwestycję jest Dantex sp. z o.o., S.K.A.

– Na razie inwestycja jest w fazie tworzenia koncepcji. W miejscu Uniwersamu planujemy wybudować wieżowce, w których znajdzie się około 400 mieszkań. Na poziomie -1 przewidziany jest parking. Łącznie w obiekcie przewidzianych jest 770 miejsc parkingowych – mówi Marek Roefler, prezes firmy Dantex.

– Na poziomach 0 i 1 znajdzie się galeria handlowa, której powierzchnia zbliżona będzie do Uniwesrsamu, czyli około 12 tys. mkw. Największym najemcą części handlowej będzie sklep Społem. W galerii będzie można znaleźć sklepy popularnych najemców różnych branż zarówno polskich, jak i zagranicznych – dodaje prezes firmy.

Według planów na poziomie 2 i 3 znajdzie się część parkingowo-biurowa. Obecnie nie wiadomo, kiedy ruszą prace rozbiórkowe na terenie Uniwersamu.

– Koncepcja budowy spełnia wymogi tamtejszego planu zagospodarowania przestrzennego. Według wstępnych planów budowa powinna się rozpocząć za dwa lata – dodaje Marek Roefler.