Itaka i Orange to nowi najemcy Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi. Podpisano już umowy z inwestorem, Fabryką Biznesu.

Salon firmowy Itaki o powierzchni 40 mkw. będzie usytuowany na piętrze galerii handlowej. Firma jest jednym z wiodących polskich touroperatorów, funkcjonującym na rynku od 24 lat.

Na tej samej kondygnacji znajdzie się lokal operatora telefonii Orange o powierzchni 80 mkw.

To kolejne – po Mount Blanc i Cefarmie Warszawa SA – firmy, które w maju dołączyły do grona najemców Sukcesji. Mount Blanc otworzy w obiekcie pierwszą w Łodzi pijalnię czekolady i kawy tej marki, Cefarm zaś pierwszą w łódzkim centrum handlowym Aptekę Nową.

Komercjalizację centrum prowadzą zespoły Savills i Fabryki Biznesu. Sukcesja ma być ekoliderem wśród centrów handlowych w regionie, obiektem w pełni „zielonym”, budowanym i funkcjonującym według najnowszych standardów międzynarodowego certyfikatu BREEAM.

Na ponad 120 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 51 tys. mkw. powierzchni najmu znajdą się m.in. galeria handlowa z food courtem oraz duża strefa rozrywkowo-rekreacyjna (w tym 9-salowy multiplex Helios, klub Pure Jatomi Fitness i plac zabaw z możliwością zostawienia dzieci pod opieką). Dwupoziomowy parking pomieści ponad 1000 aut. Przewidziane są liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi. W strefie zasięgu mieszka blisko 900 tys. osób.

Na placu budowy trwają intensywne prace. Kompleks zostanie oddany do użytku jesienią 2014 roku.