Visualization of Galeria Katowicka

Przedstawiciele supermarketu Stokrotka oraz marek odzieżowych Mohito, Cropp i House przejęli pierwsze pomieszczenia w powstającej Galerii Katowickiej. W wypadku marki spożywczej katowicki obiekt będzie jednym z pierwszych stworzonych według nowego konceptu.

Pierwsi najemcy zajmą na trzech poziomach ponad 3,1 tys. mkw. Najwięcej, bo ponad połowę wynajęła wchodząca w skład Emperii Holding Stokrotka. Lokale odzieżowego potentata LPP SA, czyli Mohito, House i Cropp zajmują od 370 do blisko 500 mkw.

– W sumie będziemy gościli ponad 250 najemców, co przy lokalizacji obiektu w samym centrum miasta powoduje, że proces przejmowania i wykańczania lokali będzie sporym wyzwaniem logistycznym. Dlatego cieszę się, że pierwsze marki wprowadzają się już tak wcześnie – mówi Agnieszka Pyzanowicz-Francke, dyrektor Galerii Katowickiej.

Supermarket Stokrotka w Galerii Katowickiej będzie wdrożony według założeń nowej koncepcji uwzględniającej m.in. nowy układ sali sprzedaży oraz system identyfikacji wizualnej.

– Typowa powierzchnia handlowa Stokrotek wynosi od 400 do 1 tys. mkw., katowicki obiekt będzie znacznie większy. Dzięki temu, śląski klient będzie miał do dyspozycji  większość z ponad 26 tys. dostępnych pozycji asortymentowych. W tym wiele produktów świeżych: mięso i wędliny, owoce, warzywa, pieczywo, nabiał, a także produkty chemiczne, gospodarstwa domowego oraz alkohol i wina z całego świata. W supermarkecie  Stokrotka będą dostępne także produkty lokalne, pochodzące od regionalnych dostawców – mówi Agnieszka Pyzanowicz-Francke, dyrektor Galerii Katowickiej.

Galeria Katowicka mieści się w ścisłym centrum miasta i jest kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia handlowa obiektu wynosi 53 tys. mkw., na której znajdzie się ponad 250 lokali i punktów handlowych. Do dyspozycji zainteresowanych zostanie oddany dwupoziomowy podziemny parking dla 1,2 tys. samochodów. Galeria Katowicka będzie połączona bezpośrednio z dworcem kolejowych i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej.

Inwestorami projektu są Neinver Polska i Meyer Bergman. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za najem powierzchni handlowej Galerii Katowickiej jest Cushman & Wakefield.

Przypomnijmy, budowa Galerii Katowickiej – będącej wielofunkcyjnym kompleksem komunikacyjno-handlowo-biznesowym – rozpoczęła się w grudniu 2010 r. Pierwszym etapem inwestycji była budowa katowickiego dworca kolejowego oddanego do użytku w październiku 2012 r. W lutym 2013 oddano do użytku rezultat kolejnego etapu prac, którym był podziemny, przelotowy terminal autobusowy. Termin otwarcia Galerii Katowickiej wraz z podziemnym parkingiem, zostanie ogłoszony wiosną.